Pianista Sunwook Kim w Filharmonii Śląskiej

Sunwook Kim

Redakcja

25 marca 2024

26 kwietnia w Filharmonii Śląskiej będzie okazją do spotkania z wielką symfoniką oraz znakomitymi artystami. Wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpi tego wieczoru Sunwook Kim – pianista, który jako najmłodszy w historii zwyciężył w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Leeds, mając wówczas jedynie 18 lat. Artysta wcieli się w podwójną rolę – solisty i dyrygenta.

Solista wieczoru wykona wraz z filharmonikami Koncert fortepianowy Es-dur KV 482 Wolfganga Amadeusa Mozarta – utwór utrzymany w ówczesnej stylistyce muzyki rozrywkowej. Znajdziemy w nim szlachetną melodię tematu głównego, ujmujące ornamenty i figuracje oraz wyważony dialog między solistą i orkiestrą.

BILETY

Finałem koncertu będzie IX Symfonia Franza Schuberta, zwana Wielką, która przez ponad 10 lat po śmierci kompozytora pozostawała nieodkrytą. Na szczęście ujrzała ona światło dzienne i dziś, po prawykonaniu pod batutą Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, może rozbrzmiewać w salach koncertowych. Zgodnie z datą na odnalezionej partyturze, powstała w 1828 roku, 4 lata po premierze IX Symfonii Ludwiga van Beethovena, która wywarła w czasie premiery na Schubercie ogromne wrażenie (czego zresztą ślady znajdziemy właśnie w tej Symfonii). Największa z symfonii Schuberta zwieńczona jest imponującą kodą, która olśniewająco ukoronuje koncert w Filharmonii Śląskiej.

26 kwietnia 2024 godz. 19:00

sala koncertowa im. Karola Stryji

powiązane artykuły:

Koncert w filharmonii slaskiej
Wydarzenia 27 lutego 2024

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski zaprasza na specjalny koncert z okazji

Multimedialny wieczor organowy
Kultura 27 lutego 2024

Spragnionych bogatego brzmienia wspaniałego instrumentu jakim są organy, Filharmonia Śląska zapr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3