Piana na Kłodnicy? Pobrano próbki wody do badań

Klodnica

Redakcja

20 stycznia, 2023

Kolejne zanieczyszczenie rzeki w województwie śląskim? Kilka dni temu świadkowie relacjonowali o pianie na wodach Kłodnicy. Pobrane zostały próbki do badań. 

15 stycznia inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach we współpracy z Wodami Polskimi, pobrali próbki wody z Kłodnicy. Powodem były doniesienia medialne o tajemniczej pianie, która miała pojawić się na rzece. O zdarzeniu poinformowały lokalne media.

-  Do Inspektoratu nie wpłynęły żadne zgłoszenia dotyczące tego zdarzenia. Oględziny terenu przeprowadzone we wskazanych miejscach, nie potwierdziły obecności piany na powierzchni wody - informuje WIOŚ Katowice.

Wody Polskie również informują, że nie stwierdzono obecności piany na wodach Kłodnicy. - Podczas realizacji tych czynności, jak również w czasie ich dzisiejszej kontynuacji przez Wody Polskie w Gliwicach nie zaobserwowano żadnych niepokojących zjawisk związanych z występowaniem piany na wodzie oraz nie stwierdzono uciążliwości zapachowych, które mogłyby wskazywać na występowanie wskazanego problemu - stwierdzają Wody Polskie.

Próbki wody zostały przekazane do Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ. Częściowych wyników badań można spodziewać się najszybciej 20 stycznia.

fot. Wody Polskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3