PGG wstrzymuje sprzedaż węgla luzem!

DSC 5559 2
Kastelik

Szymon Kastelik

16 listopada, 2022

Kolejne zmiany w sprzedaży internetowej opału w oficjalnym sklepie Polskiej Grupy Górniczej. Od 15 listopada do odwołania spółka nie sprzedaje węgla luzem.

To kolejna duża zmiana w działaniu sklepu e-PGG. Wcześniej największa spółka górnicza w Europie dodała do swojego asortymentu miał, a od wprowadzenia sprzedaży internetowej kilkukrotnie podniosła ceny za węgiel luzem i pakowany. 

We wtorek 15 listopada PGG poinformowało o zawieszeniu sprzedaży węgla luzem do odwołania. W sklepie dostępny będzie tylko opał pakowany oraz miał. Zmieniają się też zasady sprzedaży. Dotychczas sesje zakupowe przewidziane były tylko o godzinie 16:00. Natomiast jeżeli po pierwszej sesji towar nadal będzie dostępny, to kolejna sesja ruszy tego samego dnia o godzinie 18:00. Sesje odbywać się będą codzienne, ale jak wspomnieliśmy, klienci mogą zakupić tylko węgiel konfekcjonowany (czyli pakowany) i miał. 

Od początku uruchomienia internetowego sklepu, PGG sprzedało 1,4 mln ton węgla dla ponad 450 tysięcy klientów. Obecnie zakupiony surowiec można odbierać m.in. w autoryzowanych sieciach kwalifikowanych dostawców węgla.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3