Petycja przeciwko konwencji Konfederacji w Katowicach

IMG 20230204 191056 2
Kastelik

Szymon Kastelik

14 września, 2023

23 września w katowickim Spodku ma odbyć się konwencja Konfederacji. Powstała internetowa petycja przeciwko temu wydarzeniu. - Katowice nigdy nie były, nie są i nie będą miastem, gdzie promowana będzie nienawiść, nietolerancja i ksenofobia. Podpisując tę petycję, wyrażamy nasze zdecydowane stanowisko i apelujemy o działanie w duchu szacunku i tolerancji w naszym regionie oraz kontynuację dynamicznego rozwoju miasta - czytamy w opisie petycji. 

23 września w katowickim Spodku odbędzie się "wielka konwencja Konfederacji". Patrząc na to, co robił dotychczas Sławomir Mentzen, należy spodziewać się sporego show czyli fajerwerki, konfetti i być może złote trunki.

- To będzie niezapomniane wydarzenie. Legendarne miejsce i wyjątkowy moment - tuż przed wyborami i wywróceniem stolika partiom systemowym, które od wielu lat łupią Polaków. To będzie SHOW jakiego jeszcze nie widzieliście. Przebijemy wszystko, co do tej pory mogliście zobaczyć! Będzie moc, będzie głośno, będzie przebojowo, będzie się działo! - informuje Konfederacja.

Organizator uruchomi już rejestrację na konwencję, więc każdy ma okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. 

Petycja przeciwników konwencji

W sieci pojawiła się petycja online dot. sprzeciwu wobec organizacji "Wielkiej Konwencji Konfederacji w Katowickim Spodku". Petycja skierowana jest do władz miasta i spółki zarządzającej Spodkiem. 

- My, mieszkańcy Katowic, którzy cenią szacunek dla drugiego człowieka i stanowczo walczą z wykluczeniem społecznym, wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec planowanego wynajmu katowickiego Spodka w celu zorganizowania tzw. "Wielkiej Konwencji Konfederacji w Katowickim Spodku" w dniu 23.09.2023 - czytamy w opisie petycji.

Do tej pory zebrano już ponad 1700 wirtualnych podpisów.

- Wzorem Poznania, zwracamy się do Pana Prezydenta Katowic, Marcina Krupy, Urzędu Miasta Katowice oraz firmy zarządzającej PTWP Event Center Sp. z o.o. z gorącą prośbą o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu zatrzymanie organizacji tego spotkania partii politycznej, która publicznie nawołuje do nienawiści wobec drugiego człowieka - czytamy w opisie organizatorów petycji. 

Do podpisania petycji zachęcają m.in. śląskie struktury Lewicy i Razem. 

- Mieszkańcy i mieszkanki Katowic od kilku dni podpisują się pod petycją przeciwko organizacji konwencji Konfederacji w Spodku. To nie pierwsza lokalna społeczność, która próbuje zablokować zjazd tej znanej i (nie)lubianej prawicowej koalicji. Jako partia konsekwentnie wspierająca społeczne inicjatywy na Górnym Śląsku uważamy, że to głos warty zainteresowania - komentuje Razem Śląsk. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3