Patrick Hansen po fatalny wypadku. Przeszedł kolejną operację

370373659 781841763952867 1068885185864246510 n

Redakcja

30 sierpnia 2023

- W pierwszej kolejności chciałbym bardzo podziękować prezesowi Mrozkowi i klubowi ROW Rybnik, Panu Andrzejowi oraz Janowi Garcarek za pomoc oraz szybka organizacje, rodzinie i narzeczonej, całemu personelowi medycznemu w Ostrowie i Kaliszu oraz kibicom - napisał w poniedziałek Patrick Hansen, zawodnik ROW Rybnik. W sobotę uległ groźnemu wypadkowi podczas meczu w Ostrowie. 

Do zdarzenia doszło w sobotę podczas wyjazdowego meczu ROW-u Rybnik z Arged Malesą Ostrów. W trzecim wyścigu już na pierwszym łuku żużlowiec ROW-u Patrick Hansen z kolegą z zespołu Patrykiem Wojdyło wjechali w bandę. Wszystko działo się na pełnej prędkości. Siła uderzenia była na tyle duża, że jeden z motocykli wpadł na trybuny. Na szczęście kibicom nic się nie stało.

Hansen trafił do szpitala w Kaliszu. Jeszcze w sobotę klub poinformował, że zawodnik przechodzi kilkugodzinną operację. Podejrzewano poważny uraz kręgosłupa.

W niedzielę ROW Rybnik opublikował kolejny komunikat:

- Za nami długa i ciężka noc. Według lekarzy operacja kręgosłupa Patricka Hansena przebiegła pomyślnie. Jest trochę więcej optymizmu, jest nadzieja. Ordynator szpitala w Kaliszu odbarczył rdzeń kręgowy. Patrick dalej leży na oddziale neurologicznym. Jest jeszcze problem z płucami, które są obite. Patrick pozostanie w szpitalu w Kaliszu jeszcze kilka dni, a potem pojedzie prosto do ośrodka rehabilitacyjnego. Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby podać takie bardziej pewne informacje na temat stanu jego zdrowia. Lekarze będą go obserwować, a my czekamy na kolejne dobre wieści - poinformował klub. W poniedziałek Hansen ma przejść zabieg zespolenia złamanej kostki.

We wtorek klub poinformował o tym, że Hansen przeszedł kolejną operację. - Patrick Hansen w poniedziałek wieczorem przeszedł operację zespolenia kostki prawej nogi. Przebiegła ona pomyślnie (...) W niedzielę i poniedziałek ze szpitala napłynęły już takie bardziej optymistyczne informacje od samego zawodnika. Czekamy jednak na oficjalną i jednoznaczną diagnozę lekarzy, którzy opiekują się naszym kapitanem - czytamy w komunikacie.

Jeszcze w poniedziałek na facebookowym profilu zawodnika opublikowany został post. Patrick Hansen podziękował za wsparcie. 

- Zostanę w szpitalu 7-10 dni a następnie będę przewieziony do ośrodka rehabilitacyjnego w Krakowie, gdzie zostanę minimum 2 miesiące. Przede mną długa i ciężka rehabilitacja ale zrobię wszystko, aby wrócić jak najszybciej do sprawności i siąść na motor! - poinformował Hansen.

fot. Patrick Hansen FB

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3