Partnerka europosła PiS ze Śląska aresztowana

Csm DSC 8592 e372f74741
Kastelik

Szymon Kastelik

20 października, 2022

Jak donosi TVN24, partnerka europosła PiS Grzegorza Tobiszowskiego została zatrzymana. Trafiła do aresztu na okres trzech miesięcy.

Jak poinformowało TVN 24, Tatiana A. w ubiegłym tygodniu została wezwana na przesłuchanie, a następnie zatrzymana. Następnie Sąd Okręgowy w Szczecinie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu kobiety na okres trzech miesięcy. Tatiana A. to partnerka europosła Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorza Tobiszowskiego. 

Jak podkreśla TVN24, Tatiana A., została zatrzymana w sprawie śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji, Według stacji sprawa może mieć związek z artykułem 230 Kodeksu Karnego - Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Poprosiliśmy europosła Grzegorza Tobiszowskiego o komentarz. - Obecnie w związku z Sesją Plenarną Parlamentu Europejskiego przebywam w Strasburgu. Sprawa dotyczy bliskiej mi osoby i jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Nie wiem o co chodzi, nie potrafię więc w żaden sposób się do tego odnieść komentuje polityk.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.4µg/m3 PM2.5: 30.5µg/m3