Park Śląski zaprasza pasjonatów fotografii do udziału w konkursie

Cztery Pory w Parku Slaskim

Redakcja

19 marca 2024

Tematem tegorocznej edycji są cztery pory roku w Parku Śląskim. Co zrobić, aby wziąć udział? Wystarczy znaleźć najbardziej urokliwe miejsce w Parku Śląskim i utrwalić je za pomocą aparatu fotograficznego bądź telefonu komórkowego. Dla zwycięzców przewidziano pulę nagród o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. 

Konkurs podzielony został na dwa etapy. Pierwszym etapem jest przedstawienie natury Parku Śląskiego w kategorii jesienno-zimowej, po nim nastąpi etap konkursu, do którego przyjmowane będą prace w wiosenno-letniej scenerii. Fotografie mogą ukazywać zarówno krajobrazy parkowej przyrody, jak i chwile spędzone w towarzystwie przyjaciół czy rodziny. Oprócz nagród pieniężnych zwycięskie fotografie zostaną zaprezentowane na jedynej w swoim rodzaju, jednodniowej wystawie pokonkursowej w urokliwej przestrzeni Świątyni Petrycha.

– Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym na temat Parku Śląskiego. To szansa, by pokazać, to miejsce w niecodzienny sposób. Niezależnie od tego, czy ktoś fotografuje od lat, czy dopiero zaczyna przygodę z fotografią, każde zdjęcie jest ważne – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Każda kategoria to szansa na zaprezentowanie maksymalnie trzech fotografii, które mogą pochodzić z ostatnich 3 lat (2021-2024). Wszystkie fotografie nadesłane do Konkursu podlegają ocenie Jury, które wyłoni 10 zwycięskich fotografii, w tym: a) Grand Prix b) Trzy fotografie w kategorii jesienno-zimowej c) Trzy fotografie w kategorii wiosenno-letniej d) Trzy wyróżnienia. Pula nagród wynosi 10 000 złotych.

Fotografie konkursowe dotyczące kategorii jesienno-zimowej należy przesłać do dnia 31 marca 2024 roku, fotografie dotyczące kategorii wiosenno-letniej należy przesłać do dnia 30 września 2024 roku.
Wyniki Konkursu oraz termin i miejsce wystawy pokonkursowej zostaną ogłoszone na stronie Parku Śląskiego w październiku 2024 roku.

Zgłoszeń prac konkursowych można dokonywać, przez przesłanie linku do fotografii umieszczonych w serwisach służących do przechowywania dużych plików ( typu WeTranswer, Google Drive) drogą elektroniczną na adres konkursy@parkslaski.pl z dopiskiem Konkurs fotograficzny „Cztery Pory w Parku Śląskim”. Do wiadomości należy załączyć uzupełniony i podpisany skan formularza zgłoszeniowego, który znajduje się w regulaminie konkursu.

powiązane artykuły:

Restauracja Kamienny Kasztel
Lokalne 7 marca 2024

Słynna restauracja Kamienny Kasztel znajdująca się w Parku Śląskim parę lat temu została

Wiosna w Parku Śląskim
Lokalne 1 marca 2024

W Parku Śląskim robi się już wiosennie. Słoneczne dni zachęcają do podziwiania rozkwitających kro

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3