Para wykorzystała jazdę próbną by ukraść samochód

49 732339

Redakcja

7 listopada 2022

Do 5 lat więzienia grozi parze, która ukradła samochód podczas tzw. jazdy próbnej. Do kradzieży doszło pod koniec października na ul. Ossowskiego w Katowicach.

Katowiccy policjanci prowadzą sprawę kradzieży samochodu. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży seata leona wartego 14 tysięcy złotych, do której doszło podczas jazdy próbnej. 

Mężczyzna zamieścił ogłoszenie na jednym z portali o chęci sprzedaży swojego samochodu. Po pewnym czasie zgłosiła się do niego para, zainteresowana kupnem auta. Sprzedający umówił się z potencjalnymi kupującymi na „jazdę próbną”, po której para wyraziła chęć zakupu samochodu. Niczego podejrzewający mieszkaniec Katowic pozostawił zainteresowanych w swoim samochodzie z kluczykami w stacyjce i poszedł do mieszkania po dokumenty samochodu, aby sporządzić umowę kupna-sprzedaży. Kiedy wrócił, kupujący zniknęli wraz z samochodem.

Po zgłoszeniu tego faktu katowickim policjantom, śledczy rozpoczęli poszukiwania auta i pary, która go zabrała bez płacenia.

Ustalenia policjantów z komisariatu VII w Katowicach wskazywały na osoby mieszkające  w pobliżu Bielska-Białej. Dzięki współpracy tamtejszymi mundurowymi, policjanci z Bielska zatrzymali i przekazali im parę złodziei. Kobieta i mężczyzna w wieku 21-lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a skradziony samochód odzyskany.”

relacjonuje kmp w katowicach.

Podejrzanym przedstawiono zarzut kradzieży pojazdu. Mężczyzna, który wcześniej był już zatrzymywany za podobne przestępstwa, dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Na czas trwającego postępowania, podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Zastosowano również poręczenie majątkowe w kwocie po 4 tysiące złotych.

Za kradzież pojazdu grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Katowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3