Otwarto nowy peron na stacji w Gołonogu

fot. UM Dąbrowa Górnicza

Redakcja

12 grudnia, 2022

Czytelne oznakowanie i tablice informacyjne, a po zmroku także oświetlenie ułatwiają orientację na nowo otwartym peronie od strony ul. Parkowej w Dąbrowie Góniczej. Od niedzieli 11 grudnia pociągi kursują już po dwóch torach.

Na przystanku Dąbrowa Górnicza Gołonóg od niedzieli 11 grudnia podróżni korzystają z drugiego nowego peronu. Na peronie zamontowano także nowe wiaty i ławki.

Otwarcie peronu było możliwe dzięki zakończeniu prac torowych i sieciowych między Dąbrową Górniczą a Dąbrową Górniczą Ząbkowicami.

Budowa nowych peronów – od strony ul. Parkowej i przy dworcu kolejowym – jest częścią przebudowy układu drogowo-torowego w Gołonogu. Korzyścią dla mieszkańców będzie otwarcie przejazdu pod wybudowanym przy stacji wiaduktem. Znajdą się pod nim jezdnia, droga rowerowa i chodnik.

Dodatkowo komunikację między peronami ułatwi przejście podziemne. Osoby z ograniczoną możliwością poruszania się będą mogły korzystać z wind. Zakończenie prac planowane jest w II kwartale 2023 roku. Do tego czasu czynny będzie przejazd przez tory, który zapewnia także dojście do peronów.

Warta 55 mln zł inwestycja w Gołonogu jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i spółki PKP PLK. Poza układem torowym zmienia się także układ drogowy: będą go współtworzyć dwa ronda na skrzyżowaniach al. Zagłębia Dąbrowskiego z ul. Uklańskiego oraz ul. Parkowej z Wczasową. Wzdłuż częściowo przebudowanych ulic przy okazji powstaną nowe chodniki i droga rowerowa.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

powiązane artykuły:

Golonog 1 1536x817
Koleje Śląskie 28 kwietnia, 2022

Zakończył się pierwszy etap prac przy budowie nowego układu torowego przy stacji w dąbrowskim Gołono

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3