Otwarcie nowej siedziby Polskiego Związku Niewidomych w Będzinie

2022 06 07 niewidomi

Redakcja

7 czerwca, 2022

We wtorek, 7 czerwca Starosta Będziński Sebastian Szaleniec na zaproszenie Zarządu Polskiego Związku Niewidomych w Będzinie uczestniczył w otwarciu nowego lokalu, gdzie będą spotykały się osoby niedowidzące i niewidome.

Nowa siedziba Koła będzie znajdowała się na ulicy Bursztynowej 2 w Będzinie. Polski Związek Niewidomych pomaga osobom tracącym wzrok oraz ich bliskim w odnalezieniu się w nowej życiowej sytuacji. Osoby zaangażowane w działalność Klubu uczą jak tracąc wzrok można być wciąż samodzielnym zarówno w domu jak i w pracy czy podróży, aktywnie uczestnicząc w życiu społecznym.

Koło każdego dnia pracuje na rzecz systemowych rozwiązań, które mogą ułatwić funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku. Ponadto dba również o ich właściwe postrzeganie w społeczności oraz co ważne o dobre samopoczucie psychiczne. Cieszę się, że dzisiaj nastąpiło otwarcie nowego lokalu, gdzie osoby niewidome będą mogły liczyć na wzajemne wsparcie i pomoc”

Podpispowiedział Starosta.

W spotkaniu uczestniczyli również Aneta Witkowska-Złocka – Wiceprezydent Miasta Będzina, Joanna Kobryń reprezentująca Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Rafała Adamczyka, Grzegorz Czapla – Prezes Zarządu Koła PZN wraz z Janem Muchą – Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego i Wiceprezesem Zarządu Koła PZN, Patrycja Gruca-Hołota - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie oraz Olga Machura – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Będzinie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 52.7µg/m3 PM2.5: 46.7µg/m3