Otwarcie nowego zjazdu z DTŚ w Świętochłowicach

Fotografia Rafal Zdunczyk 230602 105526

Redakcja

3 czerwca, 2023

2 czerwca prezydent Świętochłowic, wojewoda śląski i przedstawiciele parlamentu dokonali uroczystego otwarcia przebudowanej ulicy Przemysłowej w Świętochłowicach oraz prowadzącego do niej nowego zjazdu z DTŚ.

Inwestycja powstała w ramach projektu "Przebudowa wraz z rozbudową układu komunikacyjnego ul. Przemysłowej wraz z połączeniem do drogi wojewódzkiej DW902 (DTŚ)", który kosztował blisko 11 mln złotych. 

Prawie cała przebudowa została sfinansowana z Regionalnego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto dołożyło niecałe 825 tys. złotych.

Ulica Przemysłowa całkowicie zmieni oblicze Świętochłowic. Ten proces już się rozpoczął, gdy w zeszłym roku sprzedaliśmy graniczące z ulicą Przemysłową tereny inwestycyjne za rekordową dla miasta kwotę ponad 16 mln zł. Dziś już wiemy, że właściciel pracuje nad tym, aby zapewnić tutaj kilkaset miejsc pracy. To przełomowa inwestycja dla miasta - mówił prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

- Powstała nowoczesna droga z pasem dla pieszych i rowerzystów. Znaczną większość jej finansowania stanowiły środki z rządowych programów. Dziś zbieramy owoce wspólnych starań o to, aby została wybudowana - powiedział wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Nowy zjazd z DTŚ na ul. Przemysłową zlokalizowany jest tuż za zjazdem na ulicę Bytomską (jadąc w stronę Gliwic). Umożliwi dojazd do terenów przemysłowych oraz wygodne dostanie się do Lipin i Chropaczowa. Inwestycja objęła budowę nowej drogi wraz z rondem, chodnika, a także 1,5 kilometrowej ścieżki rowerowej.

Trwają również prace na innym zjeździe z DTŚ w Świętochłowicach w kierunku ulicy Bytomskiej dla jadących z Gliwic. 

fot. UM Świętochłowice

  Fotografia Rafal Zdunczyk 230602 111744

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  13 o

  katowice

  Wspaniałe powietrze!

  PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3