Otwarcie Nowego Centrum Gliwic już w niedzielę. Jakie przygotowano atrakcje?

RN DJI 20230901165048 0179 D

Redakcja

7 września 2023

Zespoły Feel i Baranovski będą gwiazdami otwarcia Nowego Centrum Gliwic – finiszu ponaddwuletnich prac po południowej stronie dworca kolejowego. Na muzyczną podróż z ich udziałem – 10 września w godz. 19.15–22.00 (parking nad tunelem Drogowej Trasy Średnicowej przy ul. Zwycięstwa) – zaprasza Miasto Gliwice.

10 września szykuje się niezapomniany muzyczny wieczór. Występy Baranovskiego i Feel poprzedzą atrakcje i niespodzianki dla mieszkańców, organizowane w różnych miejscach.

 • Skwer Europejski (godz. 15.00–18.30)
  Muzyczno-taneczna podróż po Europie
  W programie: największe przeboje Starego Kontynentu w wykonaniu młodych wokalistek z musicalu „Kongo” Teatru Capitol w Warszawie, „taneczne animacje” w europejskich klimatach (m.in. belgijka, hiszpanka, polka, grecka zorba), konkursy wiedzy o Europie, food trucki oraz fotobudka 360 stopni.
  18.30 – oficjalne otwarcie
  19.00 – udostępnienie dla ruchu kołowego odcinków ulic Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego
 • Plac przed dworcem PKP (godz. 15.00–19.00)
  Zrób to sam – warsztaty, gry i zabawy dla dzieci z motywem kolejowym i podróżniczym
  Z myślą o najmłodszych zaplanowano: tworzenie pojazdów i pociągów z masy plastycznej PlayMais, kreatywne warsztaty z wykorzystaniem papieru i drewna, zabawy z ręcznie robionymi ekopuzzlami z motywem transportu, składanie modeli pociągów – prostszych w wersji dla maluchów i 3-wagonikowych, ozdobionych herbem Gliwic dla starszych dzieci, przygotowanie własnej przypinki i magnesu z motywem podróży i Gliwic, grę XXL „Koleją po Polsce”, malowanie kartonowych makiet – ekopociągów, strefę podróży muzycznej (warsztaty z instrumentami muzycznymi), budowanie kolejek z dużych, cienkich klocków, „gliwickie monidło” (możliwość wykonania zdjęcia). Nie zabraknie przejażdżek industrialną kolejką WATTMAN MINI EXPRESS, wzorowaną na amerykańskim pociągu z XIX wieku, a także stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach i licznych konkursów.
 • Kompleks biurowców przy ul. Piwnej – Bistro Huta Smaku (godz. 15.00–19.00)
  Weź udział w grze terenowej „Spotkajmy się w Nowym Centrum Gliwic” – w pojedynkę lub w grupie!
  W grze mogą uczestniczyć pojedyncze osoby (pełnoletnie) lub grupy (w składzie grupy musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia). Uczestnicy będą mieli do zaliczenia kilka zadań znajdujących się w punktach zlokalizowanych w okolicy Nowego Centrum Gliwic. Zaliczenie będzie potwierdzane pieczątką na karcie, którą uczestnicy otrzymają na starcie. Do gry można przystąpić o dowolnej porze między godz. 15.00 i 18.30 – ważne, żeby do godz. 19.00 wrócić na miejsce startu z kompletem zaliczonych zadań.
 • Plac Piastów (godz. 15.00–19.00)
  Przejazd po Nowym Centrum Gliwic
  Wsiądź do kolejki turystycznej lub meleksa i zobacz, jak zmieniają się Gliwice. Przystanek początkowy i końcowy – zatoka autobusowa na rogu placu Piastów i ul. Na Piasku. Odjazd – co pół godziny. Planowana trasa przejazdu obejmie: ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, plac przed dworcem PKP, Centrum Przesiadkowe przy ul. Składowej, ul. Tarnogórską, ul. Piwną, ul. Dworcową, ul. Wyszyńskiego i ul. Zwycięstwa.
 • 8. piętro BIPROHUTU – Stacji Gliwice, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 9 (godz. 15.00–19.00)
  Mostostal Zabrze oraz Liceum Plastyczne w Gliwicach zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwarte warsztaty z rysunku i malarstwa pejzażowego (temat: krajobraz lub otoczenie miejskie, wykonywane z natury lub na podstawie fotografii). Zaprezentowana zostanie również m.in. wielkoformatowa kompozycja malarska przedstawiająca wybrane motywy Gliwic oraz wystawa prac uczniów „Obszary malarstwa: Tresna – Gliwice 2023”. Wszyscy chętni będą mogli obejrzeć panoramę Nowego Centrum Gliwic rozpościerającą się z okien 8. piętra BIPROHUTU – Stacji Gliwice.

powiązane artykuły:

Plac Dworzec PKP Gliwice fot Michal Buksa DSCF4032
Lokalne 6 września 2023

W związku z finiszem prac po południowej stronie gliwickiego dworca PKP i zbliżającym się otwarc

Lokalne 5 września 2023

Zarząd Transportu Metropolitalnego zmodyfikował rozkład jazdy autobusów linii 57, 187,259

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3