Oszust wyłudzał kredyty. Działał m.in. w województwie śląskim

Zlotowki

Redakcja

23 października, 2023

Podstępem zdobywał skany dowodów osobistych i wyłudzał kredyty bankowe oraz pożyczki. 32-latek działał m.in. w Częstochowie.

32-latek podejrzany jest o liczne wyłudzenia kredytów i pożyczek. Działał od maja 2023 roku na terenie Częstochowy, Włocławka i Gniezna. 

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego wynika, że mężczyzna podstępem zdobywał skan dowodu osobistego swoich ofiar, a następnie w celu uzyskania kredytów, posługiwał się ich danymi osobowymi, fałszując ich podpisy na umowach kredytowych oraz dokumentacji bankowej. W ten sposób zaciągał na ich konto pożyczki i kredyty w różnych bankach - informuje policja. 

 Dotychczas usłyszał zarzuty wyłudzenia blisko 130 000 złotych. W prowadzonym śledztwie, policjanci ustalili do tej pory 5 pokrzywdzonych i przesłuchali świadków. W dalszym ciągu gromadzony jest materiał dowodowy przeciwko 32-latkowi. Niewykluczone, że oszukanych w ten sposób może być o wiele więcej. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Częstochowa- Południe w Częstochowie.

 Śledztwo w tej sprawie nie zostało jeszcze zakończone. Na wniosek częstochowskich śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3