Oszuści "oferują" tani węgiel i tworzą fałszywe strony internetowe

Coal g57fd6d8bd 1920

Redakcja

7 sierpnia, 2022

Oszuści często wykorzystują różne sytuacje, żeby wyłudzić od nas pieniądze. Nie inaczej jest z węglem. Wielu Polaków szuka sposobu na szybki zakup taniego węgla. Niestety tym samym mogą wpaść w pułapkę.

Oszuści robią co tylko mogą, żeby "zarobić" na kryzysie węglowym w Polsce. Stworzyli m.in. fałszywą stronę sprzedażową spółki Węglokoks Kraj. - Informujemy, że WĘGLOKOKS KRAJ S.A. nie prowadzi sprzedaży węgla za pośrednictwem sklepu internetowego. Witryna internetowa www.weglokokskraj-sklep.pl jest próbą oszustwa i wyłudzenia - poinformowała spółka. Na szczęście fałszywa strona internetowa już nie działa, ale posłużyła do wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych "klientów".

Jedną z ofiar oszustwa był 37-letni mieszkaniec powiatu płockiego w województwie mazowieckim. W poniedziałek zawiadomił policję, że został oszukany przy zakupie ekogroszku za pomocą strony internetowej.

- Mężczyzna szukał atrakcyjnych cenowo ogłoszeń. W tym celu przeglądał Internet. Na jednej ze stron znalazł korzystną ofertę cenową i zamówił 5 ton ekogroszu. 37-latek otrzymał na e-mail potwierdzenie i dane do realizacji przelewu za zakupiony towar. Po kilku godzinach ponownie wszedł na stronę internetową firmy oferującej opał, z której usługi skorzystał. Tym razem wyświetliła się na niej informacja, że nie prowadzi ona sprzedaży węgla za pośrednictwem sklepu internetowego, a klienci, którzy w ten sposób złożyli zamówienie zostali oszukani - relacjonuje mazowiecka policja.

Mężczyzna stracił 8345 zł. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 6.1µg/m3