Osuwisko przy drodze w powiecie żywieckim

Straz

Redakcja

18 maja, 2023

Za nami dwa dni ulewnych opadów deszczu. Taka pogoda może utrzymać się nawet do piątku. Od środy w województwie śląskim doszło do zalania dróg, posesji oraz wielu zdarzeń drogowych. 

Straż pożarna w województwie śląskim w związku z sytuacją meteorologiczną i hydrologiczną do czwartkowego poranka odnotowała  interwencji związanych z pompowaniami wody (najwięcej w Bielsku-Białej – 20, Cieszynie – 13, Gliwicach -7) oraz 30 interwencji związanych z silnym wiatrem. Do tego należy doliczyć kilkadziesiąt zdarzeń drogowych wynikających z niedostosowania się kierowców do warunków pogodowych. 

Do jednego z takich zdarzeń doszło w Cieszynie pomiędzy DW938 a ul. Parchów pojazd ciężarowy przewożący lorę z autami wpadł do rowu po kolizji drogowej. Utrudnienia trwały do nocy. Droga zamknięta z uwagi na wyciąganie lory z autami osobowymi z rowu po kolizji drogowej. 

  Ale to nie wszystko. W miejscowości Zarzecze w powiecie żywieckim powstało 20-metrowe osuwisko przy drodze powiatowej nr 1406 S Zarzecze – Tresna. W czwartek starosta żywiecki wydał zarządzenie nr 37/2023 w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego dla powiatu żywieckiego. Obowiązuje od godz. 07:00 dn. 17.05.2023.

  IMGW ostrzega przed nagłym wzrostem poziomu wód prawie wszystkich rzek w województwie śląskim, w szczególności na południu naszego regionu. 

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  5 o

  katowice

  Cóż... Bywało lepiej.

  PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3