Stromae, Sanah, Scooter na FEST Festival 2022! "FEST jest sztos" [WIDEO + FOTO]

DSC 3008

Redakcja

14 sierpnia, 2022

Mimo niesprzyjającej pogody festiwalowicze bawili się do białego rana! Ostatni dzień koncertów upłynął pod znakiem największych polskich i zagranicznych gwiazd. Na głównej scenie zagrali m.in. Sanah i Stomae.

RELACJA Z CZWARTEGO DNIA FEST FESTIVAL 2022

Ani deszcz ani błoto nie przeszkodziły w zabawie. Niektórzy ubierali kalosze, inni worki na śmieci na buty oraz płaszcze przeciwdeszczowe i tłumnie zjawiali się pod scenami by bawić się w rytm najbardziej znanych utworów.  Fest jest sztos! Bawimy się zaj*biście! - mówili nam uczestnicy, nie zrażeni pogodą. Podkreślali, że na Śląsku zabawa trwa, a oni nie dają się pogodzie. To nie Opener, my się bawimy! - dodawali uczestnicy.  Sam organizator też nie zdecydował się na radykalne ruchy mimo chwilowej ściany deszczu, polecił tylko uczestnikom odpowiednie ubranie się do pogody.

Ostatni dzień obfitował w fantastyczne koncerty. Na Silesia Stage swój koncert dał Piotr Zioła, na którego występy fani musieli czekać aż 4 lata. Na Arena Stage pojawił się legendarny zespół muzyki elektronicznej z Niemiec - Scooter, który porwał ludzi do ostrej zabawy. Nie zabrakło również polskich gwiazd. Tent Stage zawładnął raper Kizo, który przed koncertem spotkał się z fanami. Mogli oni zrobić sobie zdjęcie i uciąć krótką rozmowę ze swoim idolem. Po nim na scenie pojawił legendarny Kaliber 44. Grupa ze Śląska pokazała, że klasyka rapu nigdy się nie starzeje. A w rozmowie z nami mówili m.in. o tym jak oceniają młodą scenę rapu i o planach na przyszłość, w tym nowej płycie. 

Warszawa, Łódź, Kraków, a nawet Niemcy. Goście z całej Polski i zagranicy bawili się w Parku Śląskim. Nie zabrakło również mieszkańców województwa śląskiego, którzy praktycznie pod nosem mają jeden z najlepszych festiwali w Polsce w tym roku. Fest pokazał, że Śląsk jest miejscem idealnym na duży ogólnopolski festiwale, który niczym nie odchodzi od Openera, Pol and Rock czy nawet dużych zagranicznych festiwali. Na terenie całego parku zaaranżowano różne strefy, zarówno odpoczynku, foodtruckwów, strefy partnerów, merchu, gdzie można było zdobyć wyjątkowe vintage ubrania i dodatki jak i sceny dla fanów wszystkich gatunków muzyki. Szczególnie widowiskowe okazały się niedawno wyremontowane kręci taneczne, w których zabawa trwała do białego rana. 

DSC 2832

powiązane artykuły:

IMG 3178
15 sierpnia, 2022

Choć festiwal oficjalnie zakończył się po północy, 14 sierpnia to wyłączona z użytkowania część park

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3