Opóźnienia w pracach drogowych w Giszowcu, ale miasto chwali się osiągnięciem efektu komunikacyjnego

Przywrocony zostal ruch na wezle Kolista za wyjatkiem przejazdu z osiedla Giszowiec na osiedle przy ul Kolistej Fot NDI

Redakcja

20 czerwca, 2022

Efekt komunikacyjny dla przebudowy węzła drogowego w Giszowcu został osiągnięty - poinformowali premier Morawiecki i prezydent Katowic w minioną niedzielę. Cała inwestycja opóźniona jest już o dwa lata.

W niedzielę, 19 czerwca premier Mateusz Morawiecki wraz z prezydentem Katowic Marcinem Krupą "otwierał" zjazd z A4 na DK 86. "Otwierał", bo prace związane z tą inwestycją drogową nie są jeszcze zakończone.

 - Dzisiaj efekt komunikacyjny dla przebudowy węzła drogowego w Giszowcu został osiągnięty, tzn. że kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku jazdy na ul. Pszczyńskiej, otwarty został zjazd z autostrady A4 w kierunku Tychów oraz przywrócony ruch na węźle Kolista, za wyjątkiem przejazdu z osiedla Giszowiec na osiedle przy ul. Kolistej.  W miniony weekend wykonawca uruchomił dwa pasy w każdym kierunku jazdy na ul. Pszczyńskiej, co pozwoliło przywrócić do użytkowania dotychczas zamknięty zjazd z autostrady A4. W tej chwili firma NDI SA przystąpiła do ostatniego etapu robót, który polega na dokończeniu prac na odcinku ulicy 73 Pułku Piechoty. To także prace odtworzeniowe i porządkowe. Roboty budowlane w ramach tej inwestycji mają skończyć się wraz z końcem wakacji. Jednak już teraz kierowcy mają do dyspozycji kluczowe przejazdy - informuje w poniedziałek UM Katowice. 

Dla kierowców udostępniona została jezdnia wschodnia DK 86. To umożliwia uruchomienie dwóch pasów ruchu – po jednym pasie na jezdniach zbiorczych i po jednym pasie na jezdniach głównych -  zarówno w stronę Tychów, jak i centrum Katowic.  Kolejna zmiana dotyczy węzła Kolista, który od 20 kwietnia był czasowo zamknięty w obu kierunkach. Ruch na nim został wznowiony. Otwarte jest połączenie osiedla Giszowiec z DK 86. Niedostępny jest jedynie fragment węzła Kolista, którym z osiedla Giszowiec można dostać się do osiedla przy ulicy Kolistej. Ten krótki odcinek ma zostać otwarty do 20 lipca.

Miasto chwali się sukcesami w postępie prac, ale warto przypomnieć, że inwestycje drogowe w Katowicach-Giszowcu miały zakończyć się dwa lata temu. O kilkadziesiąt milionów złotych wzrosły też wszystkie koszty. 

– Oczywiście jak przy każdych zmianach w organizacji ruchu, prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie. Warto też pamiętać o dedykowanej stronie www.dk86.pl, na której znajdują się wszystkie informacje o inwestycji - dodaje dyrektor.

Przebudowa ukladu drogowego w Giszowcu to najwazniejsza inwestycja drogowa w Katowicach od 13 lat For NDI

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.2µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3