Opluł strażnika miejskiego i zniszczył mu mundur. Odpowie też za uszkodzenie radiowozu

Radiowoz Doblo

Redakcja

22 lipca, 2022

Nietrzeźwy, agresywny mieszkaniec Czechowic-Dziedzic kierował groźby karalne wobec strażników miejskich. Podczas ujęcia zniszczył radiowóz.

W dniu 18 lipca tuż po północy strażnicy miejscy zostali zadysponowani do podjęcia interwencji na ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach wobec osób zakłócających ciszę nocną na klatce schodowej w jednym z budynków.

Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali dwóch mężczyzn i kobietę przed wejściem do budynku. Podczas legitymowania jeden z mężczyzn 44 letni mieszkaniec Czechowic był bardzo pobudzony, krzyczał oraz przeklinał w kierunku funkcjonariuszy. Pomimo przywoływania mężczyznę do zachowania się zgodnego z prawem i zachowania ciszy nocnej ten nie zamierzał stosować się do wydawanych poleceń. Gdy strażnicy próbowali ująć mężczyznę ten zaczął stawiać czynny oraz bierny opór. Strażnicy zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego.

W momencie ujęcia 44 latek zniszczył umundurowanie strażnika oraz próbował uderzyć go w  twarz. Podczas transportowania ujętego mężczyzny do pomieszczenia dla osób ujętych uszkodził radiowóz służbowy.

Z ujętym mężczyzną strażnicy udali się na komendę celem ustalenia danych osobowych. Następnie został przetransportowany do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku- Białej celem wytrzeźwienia.

Podczas transportu sprawca kierował do strażników groźby karalne oraz próbował dewastować przedział dla osób ujętych. Gdy patrol wraz z agresorem dotarł do OPPA mężczyzna przed wejściem do budynku opluł strażnika w twarz.

Sytuacja została zarejestrowana na monitoringu. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu. Resztę nocy spędził na izbie wytrzeźwień, gdzie pozostał do dyspozycji celem prowadzenia dalszych czynności związanych z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, kierowania gróźb karalnych oraz niszczenia mienia.

 

Źródło: Straż Miejskaw Czechowicach-Dziedzicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3