Opluł policjanta, a potem... zaoferował 20 złotych łapówki

61 786626

Redakcja

21 listopada, 2023

To nie była udana noc dla 18-latka z Piekar Śląskich. Po pijaku obrażał policjantów, a jednego z nich opluł. Co gorsze, zaproponował łapówkę.

W piątek kilka minut po północy na ulicy Przepiórek w Tarnowskich Górach policja otrzymała wezwanie do bójki w jednym z lokali. Na miejscu okazało się, że do takiego zdarzenia najprawdopodobniej nie doszło. Ale jeden z obecnych tam mężczyzn zaczął zachowywać się agresywnie na widok patrolu policji. 

Chcieli upomnieć coraz bardziej pobudzonego mężczyznę, dlatego wspólnie opuścili lokal. - Wtedy 18-letni mieszkaniec Piekar Śląskich zaczął ich obrażać. Mundurowi wielokrotnie upominali go, że używając wulgarnych określeń wobec nich, może narazić się na odpowiedzialność. Bezskutecznie. Gdy policjanci użyli siły, aby go obezwładnić i zatrzymać, mężczyzna opluł jednego z nich - relacjonuje policja.

18-latek został zabrany na komendę. Miał 1,5 promila. Ale to nie koniec. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom 20 złotych łapówki w zamian za wypuszczenie go.

Policjanci kilka razy informowali go, że w ten sposób popełnia przestępstwo i sama obietnica łapówki jest również karana, on nie dawał za wygraną i nadal obiecywał korzyść finansową. 

18-latek usłyszał trzy zarzuty i trafił do prokuratury, który objął go policyjnym dozorem. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3