Ukradł pieniądze z kolęd w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim. W przeszłości został skazany za... włamanie na plebanię

Zlodziejplebania

Redakcja

18 stycznia, 2023

Policjanci wytypowali, a następnie ustalili miejsce pobytu 25-latka. Podejrzany jest o włamanie i kradzież pieniędzy z budynków parafii w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim. Okazało się, że w przeszłości został skazany za podobne przestępstwo. 

Jedna z katowickich parafii udostępniła w sieci screeny oraz wideo z monitoringu. Prosiła o pomoc w znalezieniu sprawcy włamania, który wybił okno w budynku probostwa i ukradł pieniądze. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 stycznia.

Jak się później okazało, tego samego dnia do podobnej kradzieży doszło we Wodzisławiu Śląskim. Tam również okradziona została jedna z plebanii. 

Dzięki materiałom dobrej jakości z monitoringu, policjanci z sekcji do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, wytypowali szybko podejrzanego. 25-letni podejrzany przebywał w jednym z podwarszawskich hoteli. Został zatrzymany. Z parafii w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim ukradł 45 tysięcy złotych. Były to głównie ofiary kolędowe.

Zatrzymany 25-latek był poszukiwany  na podstawie listu gończego i nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za włamanie na plebanię na terenie woj. podkarpackiego. Śledczy uważają, że mógł uczestniczyć też w innych, podobnych włamaniach.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3