Okradał swoich kolegów z kopalni. Zabierał karty, telefony i inne przedmioty

Wallet g3dafdda2c 1280

Redakcja

8 czerwca, 2023

51-letni pracownik kopalni w Czechowicach-Dziedzicach uznał, że do swojej pensji dorobi w nieuczciwy sposób. Okradał kolegów z pracy. Płacił m.in. ich kartami za zakupy. 

Na przełomie marca i kwietnia doszło do serii włamań i kradzieży w szatni kopalni w Czechowicach-Dziedzicach. O sprawie została poinformowana policja. 

-  Sprawca okradał pracowników z portfeli, telefonów komórkowych i innych cennych przedmiotów. Następnie za pomocą skradzionych kart bankowych, płacił nimi za zakupy w sklepach. Policjanci zajmujący się sprawą bardzo szybko, z wykorzystaniem zabezpieczonego monitoringu sklepowego, ustalili dane sprawcy - informuje bielska komenda.

Sprawcą okazał się być 51-letni pracownik kopalni, który w ten sposób okradał kolegów z pracy. Mężczyzna został zatrzymany w drodze do pracy. Był zaskoczony.  

Mężczyźnie przedstawiono łącznie 17 zarzutów włamań do szafek kolegów, do czego się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.9µg/m3 PM2.5: 7.3µg/m3