Ograniczenia dostaw ciepła w Bytomiu

Thermostat gbe2036d80 1920

Redakcja

16 stycznia 2023

Jeden z dostawców ciepła do mieszkań w Bytomiu, firma Fortum Silesia poinformowała o awarii elementów ciśnieniowych kotła w elektrociepłowni w Zabrzu. Z tego powodu część mieszkańców może mieć zimniejsze kaloryfery. 

Jak zapewnia UM Bytom, ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a komfort cieplny będzie obniżony.

Zimniejsze mieszkania mogą mieć mieszkańcy Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka. Władze miasta dodają, że w placówkach, w których organizowane są zajęcia w ramach "ferie w mieście" będą miały odpowiednia temperaturę ogrzewania.

Spokojni mogą być również mieszkańcy mieszkańcy Os. Ziętka i Stroszka, do których ciepło dostarczane jest przez ciepłownię z Radzionkowa. 

- Służby techniczne PEC Bytom sp. z o.o. podjęły natychmiastowe działania mające na celu regulację sieci ciepłowniczych w sposób zabezpieczający dostawę ciepła do odbiorców przy znacznym ograniczeniu mocy cieplnej dostarczanej przez Fortum Silesia S.A - informuje UM Bytom. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

27 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3