Oferował do sprzedaży towar, ale nie zamierzał go sprzedawać

Paper gf302bbd95 1280

Redakcja

26 maja 2023

W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Północ trwa postępowanie przygotowawcze przeciwko Andrzejowi B. Mężczyźnie zarzuca się dokonanie szeregu oszustw i przywłaszczenia mienia na szkodę osób z terenu całego kraju. W sieci oferował na sprzedaż papier ksero, chociaż nie miał zamiaru wywiązania się z zawartej umowy sprzedaży i dostarczenia zakupionego towaru.

Prokuratura postawiła podejrzanemu 21 zarzutów popełnienia przestępstw i przyjmuje, że działał w warunkach recydywy. Podejrzany do sprawy pozostaje tymczasowo aresztowany. Łączna wartość szkody wynikająca z przedstawionych zarzutów stanowi kwotę prawie 200.000 złotych.

- Ustalenia poczynione w toku prowadzonego postepowania przygotowawczego wskazują, iż prowadzona przez podejrzanego działalność trwała przez kilka lat, dotyczyła wielu osób z terenu całego kraju i polegała na doprowadzeniu ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W większości przypadków podejrzany oferował za pośrednictwem Internetu i portalu OLX do sprzedaży papier ksero. Dowody zgromadzone w sprawie wskazują, iż Andrzej B. nie miał zamiaru wywiązania się z zawartej umowy sprzedaży i dostarczenia zakupionego towaru - informuje katowicka prokuratura.

Podejrzany oszukiwał klientów z całego kraju. Katowicka prokuratura połączyła 15 postępowań przygotowawczych prowadzonych przez inne prokuratury – w tym w Olkuszu, Oświęcimiu, Toruniu, Myślenicach. Działania w zakresie ustalenia innych osób pokrzywdzonych działaniami podejrzanego w tej sprawie nadal są podejmowane przez prokuratora i policję.

- Podejrzany w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W przeszłości był karany i odbywał kary za podobne przestępstwa - dodaje prokuratura. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3