Oddział dziecięcy w Czeladzi wznowił działalność po remoncie

Oddzial dzieciecy9

Redakcja

22 marca 2022

We wtorek (22.03.2022) w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi oficjalnie otwarto wyremontowany oddział dziecięcy. To kolejny etap modernizacji całego budynku szpitala.

Oddział liczący 15 łóżek podzielony jest na część dla starszych i młodszych dzieci. Wszystkie sale wyposażone są w rozkładane fotele dla opiekunów oraz łazienki. Przeszklone drzwi  i monitoring pozwalają na stałą obserwację i zwiększają bezpieczeństwo przebywających tam dzieci. Powstała też nowa instalacja gazów medycznych, nie trzeba więc już korzystać z koncentratorów tlenu i butli. 

Oddział spełnia wszystkie aktualnie obowiązujące standardy. Zapewnia komfortowe warunki pobytu nie tylko małym pacjentom, ale także ich opiekunom, którzy dzień i noc czuwają przy swoich pociechach. Przyjazne otoczenie i wsparcie najbliższych w procesie leczenia jest niezwykle ważne, dlatego zadbaliśmy o wszystkie szczegóły”

mówi dr Dariusz Jorg, pełnomocnik dyrektora ds. restrukturyzacji PZZOZ.

W sali dla najmłodszych dzieci utworzono osobne zaplecze kuchenne, a łazienkę wyposażono w wanienkę do pielęgnacji maluchów. Drugi aneks kuchenny mieści się w specjalnie utworzonym dla opiekunów pokoju. Na oddziale znajduje się również gabinet diagnostyczno-zabiegowy, co pozwala na wykonywanie części badań diagnostycznych na miejscu. Całości dopełniają kolorowe akcenty, dzięki którym małym pacjentom łatwiej znieść  rozłąkę z domem.

To kolejna ważna inwestycja, która zmienia oblicze tego szpitala. Dzięki temu staje się on placówką na miarę zwiększających się potrzeb mieszkańców nie tylko naszego powiatu, ale i całego regionu. Wszystko po to, by dzieci i młodzież, która tu trafia nie tylko otrzymali szybką i fachową pomoc, ale także mogli zapomnieć o chorobie i badaniach. Mam nadzieję, że dzięki wspaniałej kadrze medycznej i miłej atmosferze, w komfortowych warunkach dzieci będą mogły wracać do zdrowia”

powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Nad dziećmi czuwa profesjonalna kadra medyczna. Kierownik oddziału, lek. Agnieszka Paczyńska-Domagała, to specjalista pediatrii, obecnie realizuje również specjalizację z gastroenterologii dziecięcej.  Oddział jest też akredytowany do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego lekarzy rezydentów. Rocznie na oddziale leczonych jest ok. 800 małych pacjentów.

To dzieci od pierwszego do osiemnastego roku życia, głównie z zakażeniami dróg oddechowych, przewodu pokarmowego. Udzielamy również pomocy w nagłych zachorowaniach i zaostrzeniach chorób przewlekłych”

mówi lek. Agnieszka Paczyńska-Domagała, kierownik oddziału dziecięcego PZZOZ.

Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym znacznie poprawił się także komfort pracy personelu medycznego. Zyskaliśmy również nowy sprzęt medyczny, m.in. gastrolizer i wideolaryngoskop”

dodaje.

Całkowity koszt inwestycji to 2,5 mln zł.

Oddzial dzieciecy2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3