Oddaj zbędne zabawki i uratuj zwierzaki!

Zabawki ratują zwierzaki W Galerii SFERA odbędzie się charytatywny kiermasz

Redakcja

8 czerwca, 2023

Zabawki po raz kolejny mogą pomóc bezdomnym zwierzętom, którymi opiekuje się Fundacja Psia Ekipa – Razem dla zwierząt. Wszystko za sprawą charytatywnego kiermaszu organizowanego przez Galerię Sfera w Bielsku-Białej i Fundację Ekologiczną Arka.

Mieszkańcy Bielska-Białej już teraz mogą przynieść do punktu informacyjnego Sfery zbędne maskotki, samochodziki, lalki lub klocki. Trafią one na kiermasz, który odbędzie się 10 czerwca.

Dochód z akcji Zabawki ratują zwierzaki zostanie przeznaczony na realizację działań Fundacji Psia Ekipa – Razem dla zwierząt. Organizacja założona w 2017 roku zajmuje się m.in. zapewnieniem schronienia i opieki weterynaryjnej bezdomnym lub skrzywdzonym psom i kotom, udzielaniem kompleksowej pomocy schroniskom oraz zwiększaniem świadomości społecznej na temat bezdomności zwierząt.

- Zwierzęta potrzebują naszej pomocy z prostego powodu: same nie dadzą sobie rady. O tym, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, wiedzą wszyscy, którzy kiedykolwiek byli w schronisku lub pracowali w organizacjach prozwierzęcych. Zapału do działania nie brakuje. Na drodze pojawiają się jednak przeszkody w postaci ograniczonych funduszy na leczenie czy zakup karmy. Stąd też nasza akcja – mówi pomysłodawca wydarzenia Wojciech Owczarz.

Wsparcie wydarzenia jest niezwykle proste. Każdy chętny może przynieść niepotrzebne zabawki do punktu informacyjnego Galerii Sfera, który jest czynny w godzinach 10.00-18.00. Wszystkie zgromadzone przedmioty zostaną wystawione podczas kiermaszu, który odbędzie się 10 czerwca w foyer Galerii II. Udział w akcji Zabawki ratują zwierzaki dla jednych może być okazją do generalnych porządków w domu, dla innych zaś – szansą na zdobycie pięknych zabawek w bardzo okazyjnych cenach.

– Jednym z założeń naszej strategii jest angażowanie się w działania bliskie lokalnej społeczności i propagowanie idei drugiego obiegu. Wiele z nich – tak jak zbliżający się kiermasz zabawek – ma charakter cykliczny. Cieszymy się na kolejną współpracę z Fundacją Ekologiczną Arka, zwłaszcza że wyraźnie widać efekty naszych działań. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie mieszkańców Bielska-Białej, za które serdecznie dziękuję – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Wcześniejsze edycje akcji charytatywnej Zabawki ratują zwierzaki pozwoliły zgromadzić środki finansowe na działalność organizacji zajmujących się leczeniem i rehabilitacją bezdomnych zwierząt, m.in. Fundacji Mysikrólik, Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna, Grupy DOMDLAPSA i Fundacji Przystań Ocalenie.

powiązane artykuły:

Na pomoc Psiej Ekipie Juz w lutym kolejny final akcji Zabawki ratuja zwierzaki
#EkoSilesia 11 lutego, 2022

Powraca akcja Zabawki ratują zwierzaki organizowana Przez Fundację Ekologiczną Arka i Galerię Sfera

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3