Oddaj włosy dla chorych dzieci. Akcja charytatywna w Bytomiu

W

Redakcja

5 maja 2023

Zbliża się 8. edycja akcji charytatywnej „Zetnij włosy na peruki”, która odbędzie się 1 czerwca podczas Parkowego Dnia Dziecka w Bytomiu.

W Parku Miejskim w Bytomiu w Dzień Dziecka w godzinach od 14.00 do 18.00, pojawi mobilny salon fryzjerski, w którym długowłosi darczyńcy będą mogli podzielić się włosami z tymi, którym los postawił najcięższe wyzwanie - walkę o zdrowie i życie.

- W ciągu 7 lat akcji dołączyło do nas kilkuset darczyńców. W tym roku działamy na rzecz Fundacji "Herosi"- akcji "Podziel się dzieciństwem". Przekazane włosy trafią do tych najmłodszych, którzy własne utracili w wyniku różnych chorób - mówi Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2.

Do wykonania jednej peruki potrzeba włosów od kilku osób, a jej koszt jest wysoki. Minimalna długość włosów oddawanych przez dziewczyny to 35 cm. Z kolei dla chłopców to 30 cm. Włosy mogą być siwe, lecz niefarbowane.

- Dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci, które i tak cierpią zmagając się z trudami leczenia, brak włosów to kolejny powód do smutku. Pomóżmy najmłodszym i tym razem, niech poczują, że jesteśmy z nimi - zachęca Ewa Milne.


powiązane artykuły:

Wlo DSC 3041
Lokalne 5 czerwca 2022

Już 7 raz bytomianie wzięli udział w akcji charytatywnej „Zetnij włosy na peruki”. Tylko podczas pią

DSC 4449
Lokalne 19 czerwca 2021

Już po raz szósty w Bytomiu odbyła się akcja „Zetnij włosy na peruki dla chorych dzieci” organizowan

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3