Od dzisiaj ważne zmiany na A4 Katowice-Kraków!

Bez tytułu

Redakcja

22 maja 2023

Na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach wprowadzono nowe zmiany w organizacji ruchu, związane z remontem wiaduktu i nawierzchni węzła. Dotyczyć będą kierowców jadących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna. Zmiany obowiązują od 22 maja.

W czwartek 18 maja br. został otwarty zjazd z drogi S1 na A4 dla kierowców jadących od strony Łodzi w kierunku Katowic. Od 22 maja zostanie zamknięty zjazd z autostrady A4 na drogę S1 dla podróżujących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna.

Objazd zostanie poprowadzony łącznicą Katowice-Łódź, a następnie z wykorzystaniem węzła Sosnowiec-Jęzor (koło Designer Outlet), skąd możliwy będzie powrót na drogę S1 w kierunku Cieszyna.

Zjazd z autostrady A4 na S1 w kierunku Cieszyna zostanie otwarty ok. 15 czerwca 2023 r.

Pracom remontowym na węźle Brzęczkowice towarzyszą ponadto następujące zmiany i oznaczenia nowej organizacji ruchu:

  • na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP",
  • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP",
  • na drodze S1, na jezdni w kierunku do Łodzi w rejonie wiaduktu nad A4 dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3