Od dzisiaj płatne parkowanie na terenie Silesia City Center

399642040 712678124225301 5405584025425269666 n

Redakcja

1 lutego, 2024

Od 1 lutego obowiązuje płatne parkowanie na parkingach Silesia City Center. Do tej pory usługa ta była darmowa, co wykorzystali chętnie kierowcy po rozszerzeniu płatnej strefy parkowania w Katowicach.

Od 1 grudnia 2023 roku obowiązują nowe zasady parkowania w centrum Katowic. Obszar płatnych miejsc postojowych został powiększony i podzielony na dwie strefy. Wzrosły też opłaty. Władze miasta zmniejszyły też liczbę miejsc parkingowych.

Ma to swoje plusy. Z centrum Katowic faktycznie zniknęło wiele samochodów. Kierowcy teraz chętniej korzystają m.in. z centrów przesiadkowych Brynów i Zawodzie. Jednym z sukcesów jest... parking na Placu Sejmu Śląskiego, na którym można teraz zaparkować o dowolnej porze dnia (do 1 grudnia od rana do popołudnia powstał tam samochodowy tetris).

Płatny parking Silesia City Center

Ale raczej nie wszyscy mogli być zadowoleni ze zmian w polityce parkingowej w Katowicach. Wielu kierowców (przyjeżdżających najczęściej od strony Chorzowa), szybko zrozumiało, że może zrobić "swoje własne" centrum przesiadkowe na parkingach... Silesia City Center, które były do tej pory darmowe. 

Zarządca największej galerii handlowej w Katowicach od 1 lutego wprowadził opłaty. Tylko pierwsze trzy godziny parkowania są darmowe. Za 4, 5 i 6 godzinę trzeba zapłacić 5 złotych (za każdą godzinę), a 7 godzina i dłużej będzie kosztować aż 10 złotych. Co ważne, parking w weekendy będzie darmowy. 

Na parkingu nie będzie szlabanów. SCC korzysta z systemu Apcoa i parkometrów. Każdy kierowca po zaparkowaniu będzie musiał pobrać bilet z maszyny. Parkomaty znajdują się przy wejściach do Silesia City Center zarówno na parkingu zewnętrznym jak i parkingach podziemnych. Możliwe jest wykupienie abonamentu przez aplikację w cenie 250 złotych.

Opłata dodatkowa (za brak biletu lub przekroczenie czasu) to 150 złotych. 

Ale to nie wszystko. Silesia City Center chce ograniczyć możliwość parkowania rano, dlatego parking będzie czynny tylko w godzinach otwarcia galerii handlowej. 

fot. Silesia City Center Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3