Od dzisiaj czynne siłownie, kluby fitness oraz parki rozrywki!

Fitness studio 3675225 1920

Redakcja

6 czerwca 2020

Dzisiaj jest wielki dzień dla miłośników sportu oraz zabawy na najwyższym poziomie. 6 czerwca wchodzą w życie kolejne zniesienia obostrzeń!

Od 6 czerwca możemy ćwiczyć w siłowniach oraz klubach fitness. Oczywiście z zachowaniem pewnych rygorów bezpieczeństwa. Między innymi należy pamiętać o zachowaniu przynajmniej 2-metrowego odstępu od innych osób. Należy mieć swój ręcznik oraz pić tylko ze swojej butelki/bidonu. Większość siłowni prosi swoich klientów o nieprzestawianie maszyn, ławek itp. Po każdy użyciu urządzenia należy je zdezynfekować. Ponadto warto mieć obuwie na zmianę i nie otrzymywać kontaktu fizycznego z pozostałymi ludźmi. Do sali fitness może wejść wyznaczona z góry liczba osób - według powierzchni sali. Uwaga! Podczas treningu nie trzeba nosić maseczki!

Od dzisiaj działać mogą również parki rozrywki. Jednak i w tym przypadku obowiązują nadal pewne rygory sanitarne. Przede wszystkim właściciele parków proszą klientów o kupowanie biletów on-line. W parkach na otwartej przestrzeni nie trzeba poruszać się w maseczkach, jednak zachęca się do ich korzystania. Obowiązują również limity gości. Na przykład w Energylandii przepustowość parku będzie się regularnie zwiększała:

6 czerwca do 19 czerwca- maksymalnie 1 osoba na 30 m2 powierzchni/ to 27% przepustowości Parku
20 czerwca do dnia 3 lipca- maksymalnie 1 osoba na 20 m2 powierzchni/ to 41% przepustowości Parku
4 lipca do 16 lipca – maksymalnie 1 osoba na 10 m2 powierzchni/ to 82% przepustowości Parku
Od 17 lipca- 1 osoba na 5 m2 powierzchni.

Od 6 czerwca otwierane są również kina i baseny. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3