Od 1 stycznia część przystanków komunikacyjnych w Bielsku-Białej zmieni nazwę

Przystanek fot pawel sowa

Redakcja

30 grudnia 2021

1 stycznia 2022 r. wprowadzone zostaną zmiany nazwy części przystanków komunikacyjnych w Bielsku-Białej – informuje Wydział Komunikacja bielskiego Urzędu Miejskiego. Celem zmian jest przede wszystkim ułatwienie orientacji w terenie pasażerom nie znającym układu komunikacyjnego miasta.

Zmiany są odzwierciedleniem licznych wniosków zgłoszonych przez pasażerów w trakcie przeprowadzanych konsultacji projektu Publiczny transport zbiorowy w Bielsku-Białej 2020+ jak również propozycji przedstawianych przez rady osiedli oraz przedstawicieli obiektów użyteczności publicznej i zakładów pracy.

Głównym celem zmian jest przede wszystkim ułatwienie orientacji w terenie pasażerom nie znającym układu komunikacyjnego miasta z uwagi na fakt, że znaczna część stosowanego nazewnictwa obecnie odnosi się do nazw nieistniejących placówek lub obiektów, które na przestrzeni ostatnich lat zmieniły swoją nazwę lub zostały zlikwidowane, np. Bestwińska Cegielnia, Bystrzańska Bewelana, Katowicka Polmozbyt, Mikuszowice Stalownik itd.

Wdrożenie zmian będzie wprowadzane etapami w związku z szerokim zakresem prac koniecznych do wykonania, a także przy uwzględnieniu wnioskowanej przez rady osiedla oraz pasażerów etapowości – funkcjonowania w etapie przejściowym dwóch nazw przystanków (dotychczasowej oraz nowej) dla sukcesywnego przyzwyczajania pasażerów do zmian.

Pierwszy etap prac - polegający na zmianie nazewnictwa przystanków komunikacyjnych w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej https://rozklady.bielsko.pl/, http://bielsko.kiedyprzyjedzie.pl/#/, w aplikacjach mobilnych ITS BB i kiedyprzyjedzie.pl a także w pojazdach (wyświetlacze zewnętrzne oraz wewnętrzne LCD) - zostanie wprowadzony od 1 stycznia 2022 r.

Następnym krokiem będzie kompleksowa wymiana plików zapowiedzi głosowych stosowanych w autobusach oraz w tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych.

Ostatnim etapem prac zaplanowanych na wiosnę 2022 r. będzie wymiana naklejek z nazwami przystanków zamieszczonych na wiatach przystankowych, a także rozkładów jazdy na przystankach oraz rozkładach tabelarycznych (do wydruku) zamieszczonych na stronie: https://komunikacja.um.bielsko.pl/.

Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w I połowie przyszłego roku.
Wykaz przystanków objętych zmianami można znaleźć TUTAJ 

 

Źródło: UM Bielsko-Biała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3