Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Wyrach

50 716520

Redakcja

19 lipca, 2022

W ręce policjantów drogówki trafił 43-letni mieszkaniec Wyr, który chwilę wcześniej został ujęty przez innego uczestnika ruchu. Jego zachowanie na drodze rzucało podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu.

Do kolejnego przypadku obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj po południu w  Wyrach. W ręce policjantów drogówki został przekazany 43-letni mężczyzna, który zwrócił uwagę innego kierowcy sposobem prowadzenia samochodu.

Mieszkaniec Mikołowa, będąc na ulicy Pszczyńskiej zauważył osobówkę, której kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

Postanowił więc pojechać za nim. Po kilku kilometrach, tuż przy miejscowym urzędzie pocztowym wyrzanin zatrzymał się i tam dalsza jego podróż została udaremniona.

Skierowany na miejsce patrol drogówki potwierdził przypuszczenia zgłaszającego. Badanie stanu trzeźwości 43-latka wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawę wkrótce skierują do sądu. Mieszkańcowi Wyr grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Mikołowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.8µg/m3