Obiekt Akademii Łukasza Piszczka oficjalnie otwarty! Piszczek: Robię to dla społeczności [WIDEO]

Piszczek
Kastelik

Szymon Kastelik

31 maja, 2022

We wtorek, 31 maja oficjalnie otwarto w Goczałkowicach-Zdroju obiekt treningowy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka - PANATTONI ARENA. Misja jest prosta: wychować przyszłe gwiazd piłki nożnej.

Po trzech latach otwarto oficjalnie obiekt sportowy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka - PANATTONI ARENA. W wydarzeniu, które odbyło się we wtorek 31 maja, udział wzięli: prezes fundacji Akademia Łukasza Piszczka, czyli sam Łukasz Piszczek oraz Robert Dobrzycki, prezes i współwłaściciel Panattoni Europe i jeden z najważniejszych działaczy Borussii Dortmund, Carsten Cramer.

Akademia znajduje się przy ul. Krzyżanowskiego w Goczałkowicach-Zdroju, niedaleko ośrodka uzdrowiskowego. Składa się z trzech dużych boisk piłkarskich, infrastruktury sanitarnej, odnowy biologicznej i siłowni. To jedno z największych i najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych dla młodych piłkarzy w Polsce. Wzorowany na swoim odpowiedniku z Dortmundu. Patronem akademii jest Borussia Dortmund, czyli były klub Piszczka, w którym został legendą. Sponsorem tytularnym jest Panattoni. Cała inwestycja kosztowała kilkanaście milionów złotych.

Podczas oficjalnego otwarcia Łukasz Piszczek opowiedział o szczegółach powstawania tej inwestycji. Pierwsze działania był reprezentant Polski podjął już w 2016 roku, kiedy grał jeszcze regularnie w Dortmundzie. Już wtedy chciał przenieść do swoich rodzinnych Goczałkowic akademię piłkarską z prawdziwego zdarzenia. I tak też się stało.

Obecnie w akademii Piszczka trenuje kilkaset młodych piłkarzy prawie wszystkich roczników młodzieżowych i juniorskich. 

- To jest projekt społeczny. Robię to dla naszej społeczności. I mam nadzieję, że będziemy kiedyś zbierać tego efekty - mówi Łukasz Piszczek. Dodaje, że przez 14 lat za granicą widział, jak to funkcjonuje i od razu wiedział, że dzieci potrzebują dobrej infrastruktury, żeby mogły skupić się tylko na trenowaniu. 

Dyrektor z Borussii Dortmund dodał, że projekt Piszczka wpisuje się w filozofię klubu, który od wielu lat stawia na trenowanie i kształcenie młodzieży. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO: 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3