Obiecał Białorusinowi pracę, potem zgotował mu koszmar

P

Redakcja

24 kwietnia, 2023

Policjanci z Mikołowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na 29-latku, który przyjechał do Polski w poszukiwaniu pracy. Obywatel Białorusi został dotkliwie pobity, a następnie okradziony. Decyzją sądu jego oprawcy trafili do tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia przy torowisku niedaleko osiedla Mickiewicza w Mikołowie. Jak ustalili policjanci, 29-letni Białorusin przyjechał do Polski w poszukiwaniu pracy. Mężczyzna, który miał mu załatwić etat, zaprowadził go w ustronne miejsce i zadzwonił po swoich znajomych. Ci dotkliwie pobili go i zabrali mu telefon, kartę bankomatową oraz gotówkę. 

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców. Zadanie nie było łatwe, ponieważ dysponowali jedynie rysopisem. Na miejscu pracował także policyjny pies. 

-17 kwietnia w ręce policjantów wpadł pierwszy agresor, 26-letni mikołowianin. Wtedy też ustalono tożsamość drugiego. Wobec podejrzanych Policja złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie. W piątek 21 kwietnia sąd przychylił się do niego i zastosował najsurowszy z możliwych środków zapobiegawczych. 19- i 26-latkowi grozi do 12 lat więzienia - podała KPP w Mikołowie. 

powiązane artykuły:

64 739703
Lokalne 27 grudnia, 2022

Policja zatrzymała dwóch 18-latków z Zabrze, którzy byli poszukiwani od października. Podejrzani

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3