IMG 0600

Redakcja

12 listopada, 2021

W Wiśle obchody Narodowego Święta Niepodległości co roku odbywają się przy Pomniku Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny. Zgromadzeni przedstawiciele wielu służb, grup społecznych, organizacji i szkolnictwa, jak również mieszkańcy oraz goście, oddają hołd i przywracają pamięć o wszystkich, którzy niegdyś walczyli o wolną Polskę.

Obchody rozpoczęły się od koncertu wiślańskiej orkiestry dętej pod kierownictwem Henryka Itnera, która dźwiękami pieśni patriotycznych wprowadziła zebranych w nastrój zadumy. Następnie, w samo południe, odśpiewano uroczyście hymn państwowy, a zaraz po nim głos zabrał burmistrz Tomasz Bujok.

Po odśpiewaniu pieśni “Boże coś Polskę” wspólnie modlono się w intencji ojczyzny, a modlitwę prowadzili: ks. Wiesław Firlej, probosz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz ks. radca Waldemar Szajthauer, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej ap. Piotra i Pawła. 

Następnie wszyscy zebrani na uroczystości przenieśli się w świat pieśni patriotycznych w młodzieżowym wydaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle: Jakuba Mitręgi, Liliany Arsenicz i Leny Pustówki. W góralskiej aranżacji utwory "Wojenko, wojenko" i "Rozkwitały pąki białych róż" zaśpiewały dziewczyny z kapeli "Wisła". 

Przy werblach orkiestry pod pomnikiem złożono wieńce i bukiety kwiatów. Wszystkie biało czerwone, by oddać cześć tym, którzy walczyli i tym, którzy polegli w walce o wolność naszej ojczyzny.

 

Źródło: UM Wisła

IMG 0543 2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3