Obchody 6. Światowego Dnia Ubogich w Katowicach

W Katowicach obchody 6 Swiatowego Dnia Ubogich odbeda sie na Placu Szewczyka Fot T Judka

Redakcja

13 listopada, 2022

13 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. W Katowicach obchody odbędą się na Placu Szewczyka. Z myślą o potrzebujących organizatorzy przygotowali śniadanie, porady prawne, zawodowe, psychologiczne, terapeutyczne oraz warsztaty rękodzielnictwa. Będą też namioty pomocy – a w nich wymiana odzieży czy akcja opatrunek na ratunek.

"W Katowicach działania związane ze wsparciem osób ubogich i bezdomnych prowadzone są nie tylko od święta. Na realizację systemu pomocy bezdomnym w 2021 roku miasto wydało ponad 4 mln zł. Z różnych form pomocy skorzystały 674 osoby. Dla nas jako miasta kluczem jest podejmowanie działań pozwalających zachęcić takie osoby do zmiany. Pomoc opiera się z jednej strony na informowaniu i organizowaniu pomocy, a z drugiej na pracy w terenie, która w tym obszarze jest niezwykle istotna" – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wydarzenie, które odbędzie się 13 listopada w godzinach 8:15-18:00 na Placu Szewczyka jest okazją do dyskusji o sytuacji osób ubogich i bezdomnych. 

"Miasto włączyło się także w działania związane z 6. Światowym Dniem Ubogich, którego obchody w Katowicach są organizowane przez Wspólnotę Dobrego Pasterza. Zadeklarowaliśmy, że zapewnimy organizatorom pomoc poprzez udostępnienie ławostołów i namiotów a także przekazanie pakietów dla wolontariuszy" – mówi Łukasz Gawroński z wydziału promocji.

Miasto udziela także organizatorom wsparcia finansowego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 9.0µg/m3