O 18 ton za dużo ważył pojazd ciężarowy na granicy w Cieszynie!

5e86df7d f0be 4f23 a901 5af292684acf

Redakcja

17 października, 2021

Inspektorat Transportu Drogowego sprawdził ciężarówki przewożące drewno z Czech. Jeden z pojazdów przekroczył dopuszczaną masę całkowita o 18 ton!

Wodzisławscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i strażnicy leśni z nadleśnictwa w Ustroniu w minioną środę przeprowadzili kontrolę pięciu pojazdów ciężarowych przewożących drewno z Czech. Sprawdzano m.in. rzeczywistą masę samochodów wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Cieszynie-Boguszowicach. Służby skontrolowały pięć pojazdów. Dwa z nich ważyły za dużo. Rekordzista na wadze miał 58,9 tony, czyli o ponad 18 ton za dużo.

Przekroczone były również naciski osi. Samochód z przyczepą i umieszczonym na nim ładunkiem był też za wysoki, a kierowca nie oznakował w prawidłowy sposób wystającego drewna. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary. Kierowcę ukarano mandatami, również za przekroczenie norm czasu pracy. Do czasu rozładunku nadmiaru drewna pojazd pozostał na punkcie kontrolnym - informuje Inspektorat Transportu Drogowego. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.0µg/m3 PM2.5: 0.7µg/m3