Nożownik z Rybnika odpowie za usiłowanie zabójstwa

57 653072 1

Redakcja

23 kwietnia 2021

46-latek, który we wtorek kilkakrotnie ugodził nożami 28-letniego mieszkańca Rybnika, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa; sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące – podała w piątek rybnicka policja.

Do zajścia doszło we wtorek wieczorem niedaleko wybiegu dla psów przy ulicy Sztolniowej.

Podczas spaceru z psem grupa osób spotkała mężczyznę, który zaczepiał pupila należącego do 28-latka. Kiedy zwrócono mu uwagę, aby nie drażnił psa, mężczyzna odszedł. Po pewnym czasie awanturnik wrócił na miejsce i zaatakował 28-latka dwoma nożami, zadając ciosy w klatkę piersiową, ramię oraz udo. Ponadto rybniczanin chciał ugodzić nożem 30-latka, który stanął w obronie znajomego

 - opisywała rzeczniczka rybnickiej komendy asp. Bogusława Kobeszko.

Napastnika zatrzymali policjanci z komisariatu z dzielnicy Boguszowice. W czwartek w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa oraz usiłowania uszkodzenia ciała mężczyzny. Na wniosek śledczych rybnicki sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące - podała Kobeszko. Podejrzanemu może grozić nawet kara dożywocia.

Policjanci zatrzymali również 38-latkę podejrzaną o utrudnianie czynności kryminalnym – miała ukryć nóż należący do 46-latka. Kobieta również usłyszała zarzut i została objęta policyjnym dozorem.

Poszkodowany z ranami kłutymi trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3