Nowy punkt testów w kierunku COVID-19 przy Katowice Airport

Coronavirus 5739918 1920 01

Redakcja

23 kwietnia 2021

Pasażerowie odlatujący z portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu otrzymają możliwość wykonania testów w kierunku koronawirusa. Punkty obsługiwane przez Centrum Medyczne Damiana będą otwarte od 7.00 do 20.00 przy hotelach należących do Polskiego Holdingu Hotelowego. Pierwszy z nich został już uruchomiony w Hampton by Hilton Gdańsk Airport. Dwa następne – w Katowicach i Poznaniu – będą funkcjonować od 29 kwietnia.

Podróżni mogą w nich wykonać test antygenowy, a od 1 maja również test RT-PCR. Wynik badania dostępny jest w języku polskim i angielskim. Testy odbywają się bez zapisów.

Chociaż pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na nasze życie (w tym na kwestie podróżowania), wciąż wiele osób z przyczyn służbowych, prywatnych lub wypoczynkowych korzysta z samolotów, jako najwygodniejszego i najszybszego środka transportu. Jednak, przed wylotem do większości krajów wymagane jest posiadanie aktualnego wyniku testu, a dodatkowo po powrocie do kraju na podróżujących nakładana jest obowiązkowa kwarantanna. Zwolnienie z niej jest możliwe tylko wówczas, gdy osoby przylatujące do Polski uzyskają negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Badanie musi zostać wykonane maksymalnie 48 godzin wcześniej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób korzystających z lotów krajowych i zagranicznych, Centrum Medyczne Damiana uruchomiło kolejne punkty do wykonywania testów, które zlokalizowane są na parkingach hoteli PHH przy lotniskach – Moxy Katowice Airport przy lotnisku Katowice-Pyrzowice, Moxy Poznań Airport przy lotnisku Poznań-Ławica oraz Hampton by Hilton Gdańsk Airport.

Uruchomienie nowych punktów, które zostały zlokalizowane przy trzech polskich lotniskach sprawia, że podróżni otrzymują możliwość szybkiego wykonania niezbędnych badań przed wylotem, ale także po powrocie. Tym samym unikają oni ewentualnego stresu związanego z poszukiwaniem punktów wymazowych, ponieważ mogą zapisać się na badanie przy porcie lotniczym. To bardzo duże ułatwienie – zwłaszcza że wielkimi krokami zbliża się okres urlopowy, który naturalnie wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem przelotami

– komentuje Dominika Korczak, Dyrektor ds. Komunikacji i Oferty Produktowej.

Punkty do wykonywania testów zostały uruchomione we współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym.

Cieszymy się, że Centrum Medyczne Damiana nam zaufało i wspólnie mogliśmy przygotować miejsce do wykonywania testów dla pasażerów portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu. Możemy zapewnić, że załoga w naszych hotelach dołoży wszelkich starań, aby proces ten przebiegał sprawnie. Trzy nowo otwarte punkty pobrań to już kolejne takie miejsca działające przy hotelach PHH. Pierwszy Mobilny Punkt Pobrań został uruchomiony w naszym hotelu, który znajduje się na Lotnisku Chopina w Warszawie – Courtyard by Marriott Warsaw Airport

– podkreśla Magdalena Szefernaker, rzecznik prasowy Polskiego Holdingu Hotelowego.

We wskazanych miejscach pasażerowie mogą wykonać dwa rodzaje testów RT-PCR (wynik dostępny jest po 6 godzinach) oraz szybki test antygenowy (wynik dostępny już po 15 minutach). W przypadku szybkiego testu antygenowego koszt badania wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą.

Punkty do wykonywania testów również na innych lotniskach

Lotniska w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku to kolejne miejsca, w których w ostatnim czasie Centrum Medyczne Damiana uruchomiło punkty do badań w kierunku koronawirusa. Od marca testy RT-PCR oraz antygenowe dostępne są dla podróżujących z Lotniska Warszawa/Modlin, natomiast na początku kwietnia otwarte zostały dwa punkty na Lotnisku Chopina, w których istnieje możliwość poddania się szybkim testom antygenowym.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3