Nowy wiadukt w Tychach czynny od poniedziałku

Bfgdgf

Redakcja

22 lipca, 2022

Nowy wiadukt w ciągu ul. Grota-Roweckiego w Tychach, przeszedł odbiór techniczny i już w przyszłym tygodniu zostanie dopuszczony do ruchu. W poniedziałek, 25 lipca, zostanie on otwarty dla ruchu samochodowego, a we wtorek 26 lipca, na wiadukcie przywrócona zostanie komunikacja miejska.

Otwarcie wiaduktu, to dobra wiadomość dla kierowców, ponieważ oznacza koniec poważnych utrudnień. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach kwietnia ubiegłego roku obiekt zamknięto dla ruchu samochodowego i rozpoczęto rozbiórkę. Stary wiadukt, jaki powstał w latach 50-tych, został wyburzony, a w jego miejscu powstał nowy, wybudowany od podstaw.

Teraz, po piętnastu miesiącach, przez nowy wiadukt przejadą samochody i pojazdy komunikacji miejskiej. W poniedziałek 25 lipca, obiekt zostanie otwarty dla samochodów.

Tym samym, aby dostać się z ul. Grota Roweckiego na ul. Dmowskiego, kierowcy nie będą musieli nadrabiać drogi i objeżdżać al. Bielską lub ul. Wyszyńskiego.

Z kolei od wtorku, 26 lipca, uruchomiona zostanie komunikacja zbiorowa. Szczegółowe informacje na temat rozkładów jazdy autobusów i trolejbusów można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Co ważne z wiaduktu mogą korzystać tez piesi i rowerzyści. Dodatkowo dla ich wygody w sąsiedztwie wiaduktu powstała kładka pieszo-rowerowa, która została otwarta w grudniu minionego roku.

Łączny koszt przebudowy kładki i wiaduktu to ok. 10 milionów złotych, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

 

Źródło: UM Tychy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.4µg/m3 PM2.5: 7.8µg/m3