Nowy salon gier w Katowicach. Szansa na wielkie wygrane i wielkie wpływy do budżetu [ZDJĘCIA]

Okladkasalon

Redakcja

15 listopada 2019

W pierwszym pełnym roku działania sieci salonów gier na automatach oraz kasyna internetowego Totalizator Sportowy może przekazać do budżetu rekordowe ponad 1 mld złotych z tytułu podatku od gier. W tym roku kwoty mogą być większe, bo spółka otwiera kolejne salony gier.

Znowelizowana ustawa o grach hazardowych dała Totalizatorowi Sportowemu możliwość rozwoju w nowych obszarach. Spółka uruchomiła sieć salonów gier na automatach, najnowszy powstał w Katowicach. Totalizator Sportowy otworzył również jedyne legalne kasyno online oraz sprowadziło do polski Eurojackpot. Dzięki temu Polacy mają nasze zagrać o dziesiątki milionów złotych, a spółka przekazuje do budżetu Państwa miliardy złotych.

Jesteśmy w okresie największej i najszybszej transformacji w ponad 60-letniej historii spółki. Narzuciliśmy sobie bardzo ambitny plan, bo w dwa-trzy lata chcemy wypracować to, co firmom podobnym do naszej w innych krajach zajmowało od 5 do 7 lat”

powiedział Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego

Do końca roku funkcjonować ma już około 200 salonów z automatami do  gry. Pięciu dostawców, zapewnia w nich 17 różnych rodzajów maszyn. Obecnie gracze mają dostęp do ponad 280 oryginalnych tytułów, spośród ponad 500 zgromadzonych w bazie spółki. W uruchomionym dziś w Katowicach salonie gier na automatach poza różnorodną ofertą maszyn oraz gier znalazła się także automatyczna ruletka.

Nowelizacja ustawy o grach hazardowych, w ramach walki z szarą strefą oraz poprawą bezpieczeństwa grających, wprowadziła przepisy mające ograniczyć liczbę automatów. Zgodnie z prawem na terenie powiatu 1 automat może przypadać na 100 mieszkańców.

IMG 9894

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3