Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Jakie zmiany czekają podróżnych?

Kolejesl

Redakcja

4 września 2023

Od 3 września br. roku obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich, który będzie obowiązywał do 11 listopada 2023. Przewoźnik przewiduje częste korekty w kursowaniu pociągów ze względu na liczne remonty linii kolejowych.

Przełom lata i jesieni 2023 roku upłynie pod znakiem kontynuowania inwestycji zleconych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. oraz wejścia na place budowy w nowych projektach. Kontynuowane będą modernizacje linii kolejowych do Tarnowskich Gór oraz Zakopanego, remont obiektów pomiędzy Zebrzydowicami a Cieszynem. 

Nastąpią także zmiany w obsłudze przystanków – pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągów zatrzymujących się w stacji Warszowice, przywrócona zostanie również obsługa przystanku Rybnik Paruszowiec. 

Wraz z końcem wakacji zawieszono obsługę przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Z kolei przystanek Bielsko-Biała Północ pozostanie wyłączony w związku z kontynuacją prac w jego pobliżu. 

W połowie października rozpocznie się modernizacja magistrali E65 – w pierwszej kolejności roboty będą prowadzone na szlaku Kobiór – Pszczyna, a na odcinku Będzin – Katowice Zawodzie rozpoczną się prace przygotowawcze. 

W wybranych terminach komunikacja zastępcza pojawi się na wieczornych kursach w rejonie Lublińca oraz na odcinkach Pszczyna – Bielsko-Biała Główna, Milówka – Zwardoń, Katowice – Mikołów oraz Orzesze Jaśkowice – Czerwionka. 

Optymalizacja oferty pozwoli też na uruchomienie dodatkowych połączeń pomiędzy Cieszynem a Goleszowem. 

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach).


powiązane artykuły:

DSC 0819
Lokalne 3 września 2023

Koleje Śląskie oferują grupowe przejazdy dla szkół, uczelni, zakładów pracy, biur podróży itd. O

Kolejenewag
Lokalne 23 sierpnia 2023

Koleje Śląskie rozpoczynają wielkie zakupy! Podpisana została umowa na dostarczenie 3 lub 5 nowyc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3