Nowy peron na stacji Czechowice-Dziedzice oddany do użytku

Stacja Czechowice Dziedzice

Redakcja

3 maja, 2023

Na stacji Czechowice-Dziedzice podróżni mają do dyspozycji drugi nowy peron. Dojście do peronu zapewnia bezpieczne przejście pod torami z windami.

Pasażerowie jadący w stronę Katowic, w Beskidy i do granicy z Czechami korzystają z kolejnego nowego peronu na stacji Czechowice-Dziedzice. Jest nowa wiata, a zabytkowa została odnowiona i znajduje się w południowej części peronu. Są ławki, informacja pasażerska, czytelne oznakowanie i jasne oświetlenie. Przejście podziemne zapewnia bezpieczne dojście na perony i na drugą stronę miasta. Windy ułatwiają dostęp osobom z ograniczoną możliwością poruszania się.

Dodatkowo, została poprawiona estetyka przejścia pod torami. Murale pokryły wszystkie ściany w obiekcie i nawiązują do historii kolei, miasta oraz regionu. Obok ciekawostek kolejowych i historycznych, pojawiły się rysunki z dziedziny mody, a także lokalnej flory i fauny. Wielkoformatowe malowidła ścienne korzystnie zmieniły wizerunek drogi pod torami oraz umilają oczekiwanie na pociąg. Działania zrealizowali artyści wybrani przez wykonawcę.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyposażyły też stację Czechowice-Dziedzice w lokalne centrum sterowania, z którego dyżurni dbają o bezpieczne prowadzenie ruchu kolejowego.


powiązane artykuły:

Gmina Czechowice-Dziedzice
Lokalne 20 lutego, 2023

Z uwagi na prace związane z przebudową dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach, obe

Lokalne 16 października, 2022

Dworzec w Czechowicach-Dziedzicach zostanie przebudowany! W planie jest przywrócenie historycznego w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 47.0µg/m3 PM2.5: 37.8µg/m3