Kontenery jako dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach

Przebudowa dworca

Katarzyna Kulyk

20 lutego 2023

Z uwagi na prace związane z przebudową dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach, obecnie dworzec tymczasowy znajdować się będzie w… kontenerze.

W środę 15 lutego w związku z prowadzoną przebudową zabytkowego budynku dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach umieszczono nowy, tymczasowy dworzec kontenerowy. Obiekt został udostępniony przez Polskie Koleje Państwowe S.A.

W obiekcie znajduje się kasa, która jest czynna w godzinach 5:30-21:00, poczekalnia oraz toaleta, z kolei na zewnątrz zainstalowano biletomat spółki Koleje Śląskie. 

Zabytkowy dworzec w Czechowicach-Dziedzicach z powodu złego stanu przechodzi modernizację. Prace rusyzły w ubiegłym roku. 

Kompleksowa renowacja odbywa się pod okiem konserwatora zabytków. Odtworzone zostaną historyczne detale architektoniczne, wśród których znajdują się boniowania w części parterowej dworca, a także secesyjny detal w wyższych partiach elewacji. Renowacji zostaną poddane także zabytkowa, terakotowa posadzka oraz strop kasetonowo-belkowy. Nowymi elementami wystroju wnętrza będą elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, gabloty na rozkłady jazdy, a także ławki wyposażone w ładowarki do telefonów.

Planowany termin zakończenia prac to wiosna 2024 roku. 

fot. UM Czechowice Dziedzice

Przebudowa dworca

powiązane artykuły:

Lokalne 16 października 2022

Dworzec w Czechowicach-Dziedzicach zostanie przebudowany! W planie jest przywrócenie historycznego w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3