Nowy p.o. dyrektora naczelnego WSS5 im. św. Barbary w Sosnowcu. "To jeden z najważniejszych szpitali"

Straszak

Redakcja

21 marca, 2023

- Chciałbym usprawnić funkcjonowanie tej instytucji - mówi Bartosz Straszak, nowy p.o. dyrektora naczelnego WSS nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. - Kadra medyczna ma olbrzymi potencjał - dodaje. 

Prof. Bartosz Straszak został nowym p.o. Dyrektorem Naczelnym WSS5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Wcześniej przez rok pełnił funkcję dyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju w tej placówce. 

Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dysertację doktorską obronił na WPiA Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Na przestrzeni ostatnich lat absolwent kolejnych uczelni, w tym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, Apsley Business School w Londynie, gdzie realizował kolejne studia podyplomowe m.in. Executive MBA, Zarządzanie w Ochronie Zdrowia oraz Funkcjonowanie Rynku Energii. W 2022 r. ukończył kolejne jednolite studia magisterskie, zostając tym samym magistrem psychologii.

Był m.in. Dyrektor ds. Inwestycji Banku Gospodarstwa Krajowego, Dyrektor Biura Zarządu, Kadr i Płac Huty Łabędy S.A., Prorektor Collegium Humanum – Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie, Dyrektor ds. Rozwoju Szpitala Wielospecjalistycznego w Katowicach. Panelista i ekspert międzynarodowych konferencji naukowych.

Nowy p.o. dyrektora naczelnego szpitala św. Barbary

Porozmawialiśmy w nowym p.o dyrektora naczelnego sosnowieckiego szpitala. Straszak cieszy się z nowego wyzwania i obiecuje, że szpital św. Barbary będzie świetnie działającą placówką. 

- Nie pozostawało mi nic innego, jak zaakceptować wybór zarządu województwa śląskiego, który obdarzył mnie zaufaniem - komentuje Bartosz Straszak.

Dyrektor chce poprawić system zarządzania wewnątrz szpitala. Uważa, że kadra medyczna jest świetna i tworzą ją sami fachowcy. - Nie lubię słowa "problem". Zawsze używam słowa "wyzwanie" - mówi Straszak, który nie ukrywa, że każda placówka zdrowotna musi poradzić sobie z różnymi "wyzwaniami". Dla szpitala św. Barbary będzie to m.in. kolejny etap modernizacji centralnego traktu operacyjnego oraz ukończenie zakładu diagnostyki obrazowej. 

Straszak uspokaja, że jeżeli chodzi o liczbę pracowników, sytuacja w sosnowieckim szpitalu jest pod kontrolą. Dodaje również, że jest zawsze gotowy na rozmowy z lekarzami i pielęgniarkami o ich pracy i przyszłości. 

- Możemy powiedzieć, że to jeden z najważniejszych szpitali w Polsce - stwierdza Bartosz Straszak.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

fot. WSS nr 5 Sosnowiec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3