Nowy motocykl ratunkowy dla sosnowieckiego pogotowia

129711

Redakcja

12 października, 2023

Trwa budowa nowej siedziby pogotowia w Sosnowcu. Ale zanim budynek powstanie, województwo śląskie "wzmacnia" zasoby sosnowieckiego pogotowia. 

11 października marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski w towarzystwie posła KO Wojciecha Saługi i dyrektora sosnowieckiego pogotowia Klaudiusza Nadolnego, poinformował o zakupie nowego motocyklu ratunkowego wraz z wyposażeniem. 

Koszt motocykla to 268 tys. zł z czego 180 tys. zł pochodzi z dotacji województwa śląskiego, a pozostała kwota z budżetu pogotowia. Poinformowano także o podpisaniu umowy na dostarczenie 3 ambulansów ratunkowych typu „C” z wyposażeniem. Dostarczenie ambulansów nastąpi 30 dni po podpisaniu umowy. Wartość umowy wynosi 2,4 mln zł, z czego 2,3 mln zł pochodzi z dotacji województwa śląskiego, pozostała kwota to środki własne pogotowia.

- Ta inwestycja jest realizowana głównie z budżetu województwa śląskiego, a miejsce dla tej realizacji przekazało miasto Sosnowiec. To dowód na to, że współpraca między samorządami przynosi najlepsze efekty. Troska o zdrowie i życie naszych mieszkańców to dla nas najważniejsza wartość i cieszę się, że ten obiekt będzie nie tylko komfortowy, ale także niskoemisyjny. Inwestujemy w nowoczesny sprzęt dla pogotowia – motoambulans i karetki, które będą służyć wszystkim mieszkańcom i bardzo dziękuję ratownikom, którzy zawsze są na pierwszej linii i tę niezbędną pomoc niosą każdego dnia służby – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Budowa nowej siedziby pogotowia w Sosnowcu wraz ze stacją dla 8 zespołów ratunkowych ma zostać oddana do użytku w 2024 roku. Wartość inwestycji to 27 mln zł, z czego wsparcie z samorządu województwa to 20 mln zł. 19 stycznia 2023 roku odbyła się uroczystość „wbicia łopaty” pod budowę nowej siedziby i stacji.

fot. Patryk Pyrlik / UMWS


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.2µg/m3 PM2.5: 25.3µg/m3