Nowy dyrektor generalny gliwickiej fabryki Stellantis

7923246797276fe6cb8161dc16c9778820e82a10

Redakcja

1 czerwca, 2023

1 czerwca stanowisko dyrektora generalnego zakładu Stellantis Gliwice obejmie Grzegorz Buchal. Dotychczas był dyrektorem globalnego pionu inżynierii Stellantis ds. wdrażania pojazdów dostawczych i pick-up. Ze stanowiska odchodzi Andrzej Korpak, który zakończył karierę korporacyjną.

Dotychczasowy dyrektor fabryki dużych samochodów dostawczych Stellantis Gliwice pracował na rzecz korporacji i rozwoju rynku motoryzacyjnego w Polsce przez ostatnie 26 lat. Współpracował również ze środowiskiem naukowym. Otrzymał tytuł „Zasłużonego Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki” Politechniki Śląskiej.

W swojej karierze pełnił rolę dyrektora produkcji, a następnie dyrektora fabryki samochodów osobowych w Gliwicach oraz dyrektora fabryki jednostek napędowych w Tychach. Był również europejskim liderem ds. bezpieczeństwa i higieny pracy spółki Opel, a także szefem pionu produkcji Stellantis w Polsce, zrzeszającego cztery zakłady produkcyjne koncernu. Przez trzynaście lat był związany z przedsiębiorstwem w Gliwicach, jako dyrektor jego fabryki samochodów osobowych. W obliczu zmian właścicielskich i strukturalnych, przeprowadził proces przekształcenia profilu produkcyjnego gliwickiej lokalizacji w producenta dużych samochodów dostawczych Stellantis.

- Było dla mnie wielkim zaszczytem móc pracować z tak kompetentnym i zaangażowanym zespołem, jakim jest Zespół Stellantis Gliwice. Jestem spokojny o przyszłość naszego przedsiębiorstwa, w pełni gotowego na kolejne wyzwania i funkcjonowanie w bardzo dynamicznie zmieniającej się branży motoryzacyjnej. Wiem, że mój następca – Grzegorz Buchal, wysokiej klasy menadżer, pewnie poprowadzi ją do sukcesów na kolejnych etapach rozwoju – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny Stellantis Gliwice.

Nowy dyrektor fabryki Stellantis w Gliwicach

Korpaka na stanowisku dyrektora generalnego zastąpi Grzegorz Buchal. - Ma wszechstronne doświadczenie w motoryzacji, zarówno w obszarze produkcji, jaki i planowania strategicznego. Zdobywał je kierując wydziałami produkcyjnymi nie tylko w gliwickim zakładzie Stellantis (wcześniej Opel Manufacturing Poland), ale również w szwedzkim Saabie i hiszpańskim Oplu, jak i pełniąc rolę dyrektora fabryk jednostek napędowych w Tychach, a następnie Szengotthard na Węgrzech. Był również dyrektorem działu Strategii i Planowania w centrali firmy Opel w Niemczech. W ramach zadań na obecnym stanowisku – dyrektora globalnego pionu inżynierii Stellantis ds. wdrażania pojazdów dostawczych, współprowadził projekt uruchomienia gamy modelowej dużych samochodów dostawczych dla marek Opel, Peugeot, Vauxhall i Citroën w nowo wybudowanej gliwickiej fabryce - informuje Stellantis. 

- Powrót do zakładu w Gliwicach, w którym zaczynałem karierę zawodową, jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i daje mi możliwość wykorzystania doświadczenia i wiedzy, na rzecz naszej polskiej fabryki. Dołączam ponownie do zespołu, z którym pracowałem wiele lat, i który bardzo cenię. Jednym z naszych najważniejszych zadań jest wzmacnianie liderskiej pozycji Stellantis w segmencie pojazdów dostawczych w Europie. Gliwice są znane z doskonałej jakości i ten atut wykorzystamy w walce o prymat koncernu na rynku - skomentował Grzegorz Buchal. 

fot. mat. prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3