Nowy budynek stacji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Mysłowicach

IMG 20230606 131653 1
Kastelik

Szymon Kastelik

6 czerwca, 2023

Pogotowie w Mysłowicach ma wreszcie swój nowy dom! Marszałek województwa śląskiego, dyrektor WPR-u przy udziale radnych i parlamentarzystów, otwarli budynek stacji pogotowie w Mysłowicach. 

Nieco ponad rok od wbicia pierwszej łopaty, przy ulicach w Mysłowicach powstała nowa siedziba pogotowia ratunkowego (obok komendy PSP). W budynku do dyspozycji ratowników znajdują się pomieszczenia wypoczynku, świetlica z jadalnią, podręczny magazyn leków, dwa garaże wraz z węzłem sanitarnym do dezynfekcji, pomieszczenia do przechowywania tlenu medycznego i odpadów medycznych. Budynek posiada też własną instalację fotowoltaiczną.

Koszt inwestycji to 4,7 mln złotych. Większość środków pochodziła z budżetu województwa, resztę dołożyło Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

- Ta inwestycja pokazuje, że samorząd regionalny w miarę swoich kompetencji i środków dba o zdrowie naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że ten obiekt będzie też wizytówką województwa śląskiego jeżeli chodzi o inwestycje w zdrowie - powiedział marszałek woj. śląskiego, Jakub Chełstowski podczas uroczystego otwarcia budynku.

- Dziękuję panie marszałku w imieniu przede wszystkim pracowników, którzy będą tutaj pracować. To dla nich, to dla ich komfortu - dodał Łukasz Pach, dyrektor WPR w Katowicach. Przypomniał również, że do tej pory siedziba pogotowia w Mysłowicach znajdowała się w... dawnym szpitalnym prosektorium. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO: 

IMG 20230606 125410

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.4µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3