Nie żyje wicestarosta wodzisławski. Zmarł po otwarciu Olimpiady Osób Niepełnosprawnych

Zdjecia jpg 20 2

Redakcja

6 czerwca, 2023

Nie żyje Tadeusz Skatuła, wicestarosta wodzisławski. Do tragedii doszło podczas XIX Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych, na której reprezentował starostwo. 

Do zdarzenia doszło 6 czerwca podczas XIX Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych. Tadeusz Skatuła wziął udział w uroczystości otwarcia olimpiady. Przyglądał się też zmaganiom uczestników. To właśnie podczas trwających zawodów, stracił nagle przytomność. Pomimo reanimacji, nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. Lekarz stwierdził zgon. We wrześniu skończyłby 73 lata.

Od wielu lat był związany z powiatem wodzisławskim. Był starostą IV i V kadencji oraz wicestarostą III i VI kadencji, samorządowiec. Był znany w regionie i lubiany. 

- Śp. Tadeusz Skatuła odszedł niespodziewanie, lecz tak, jak żył. W pracy. Wśród osób niepełnosprawnych, podczas ukochanej imprezy sportowej. Pośród ludzi, którym służył całe swoje życie. Podczas XIX Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych. W swoim pięknym przemówieniu otwierającym imprezę, jak się okazało ostatnim, jakie wygłosił - czytamy na stronie starostwa.

- Życzę, abyście nie tracili sił w pokonywaniu swoich barier - mówił Tadeusz Skatuła na uroczystości otwarcia olimpiad specjalnych.

Zmarłego członka zarządu powiatu wodzisławskiego pożegnał prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca. - W poczuciu głębokiego smutku przekazuję wszystkim Bliskim śp. Tadeusza Skatuły szczere wyrazy współczucia - napisał prezydent miasta.

fot. starostwo powiatu wodzisławskiego

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3