Nowy bebok w Katowicach! Gdzie można go znaleźć?

Nowy Bebok fot M Malina

Redakcja

14 stycznia, 2023

Kiedyś bebokami straszono dzieci, a dzisiaj to małe dzieła sztuki! Wrocław ma swoje krasnale, a Katowice swoje beboki na ulicach miasta. 

Nowy bebok pojawił się w Katowicach! A raczej... beborzycza lub bebolica? Bo to dziewczynka!

- Grzegorz Chudy sprawił, że beboki wyszły na ulice Katowic. Cieszę się, że jako miasto możemy się w niego włączyć i mieć swojego beboka na Placu Kwiatowym – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic

Najnowszy katowicki bebok, pojawił się na Placu Kwiatowym, trzyma w rękach serce, czyli katowickie logo. Projekt figurki stworzył znany nikiszowiecki artysta Grzegorz Chudy, który kilka lat temu wprowadził postać beboka do cyklu swoich śląskich akwareli. 

- Tak pozytywny odbiór beboka i skala zainteresowania figurkami są dla mnie miłym zaskoczeniem. Cieszę się też, że kolejne figurki pojawiają się w mieście z inicjatywy samych mieszkańców. Wierzę, że dzięki temu katowiczanie będą się czuć z nimi związani emocjonalnie mówi Grzegorz Chudy.

Katowicki Bebok nie ma jeszcze swojego imienia. Wkrótce ogłoszony zostanie konkurs dla mieszkańców na imię dla nowego beboka – chętnych do wzięcia w nim udziału zapraszamy do śledzenia miejskich profili w mediach społecznościowych.

fot. UM Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3