Nowe mieszkania dla mieszkańców Katowic

Wizualizacja budynku przy ul Kossutha materiał RISER

Redakcja

28 listopada, 2023

4 grudnia ruszy nabór wniosków o najem mieszkań na terenie nowego osiedla Katowickiego TBS przy ul. Kossutha 7. Nowy budynek obejmuje 75 mieszkań o różnych metrażach, z naciskiem na lokale wielopokojowe.

Nowa inwestycja mieszkalna na osiedlu Witosa przy ul. Kossutha ma zakończyć się w IV kwartale 2024. Ale już w pierwszy poniedziałek grudnia 2023 ruszy nabór wniosek o najem mieszkań w miejskich zasobach. 

W miejscu zburzonego biurowca typu „Lipsk”, powstaje nowoczesny budynek mieszkalny. Część mieszkalna obejmuje 75 mieszkań o różnych metrażach, z naciskiem na lokale wielopokojowe. Najwięcej, bo 31 lokali będzie miało 3 pokoje, ale w budynku znajdzie się także 11 mieszkań pięciopokojowych, które będą przeznaczone dla większych rodzin. Pierwsze dwie kondygnacje naziemne docelowo zajmować będą przestrzenie usługowe, w tym trzyoddziałowy żłobek i biura dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej.

- Lokale oferowane na rynku komercyjnym - zarówno pod wynajem, jak i zakup – nie są niestety dostępne dla każdego. Brak zdolności kredytowej na własne „M” czy też zbyt wysokie stawki czynszu to najczęstsze problemy, z którymi muszą borykać się potencjalni mieszkańcy. Dlatego w Katowicach wychodzimy naprzeciw tym potrzebom i oferujemy różne opcje znalezienia satysfakcjonującego mieszkania, nie tylko poprzez takie programy jak „Mieszkanie za remont”, ale również poprzez nowe inwestycje mieszkaniowe katowickiego TBS – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Łączna powierzchnia terenu inwestycji wynosi około 6400 m2, a powierzchnia użytkowa mieszkań to około 5780 m2. Projekt został opracowany przez firmę „AB-PROJEKT” Sp. z o.o. z Tychów, a generalnym wykonawcą jest "RISER" Sp. z o.o. z Jaworzna. Całkowity koszt robót budowlanych to blisko 48,4 mln zł.

Nabór wniosków o najem rozpocznie się 4 grudnia 2023 r. i potrwa do 20 grudnia 2023 r. Wnioski będą przyjmowane wyłącznie w formie papierowej w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1. Planowana stawka czynszu to 22 zł/m2, a partycypacja wyniesie 500 zł/m2.

- Przyszli najemcy będą mogli skorzystać z Programu Mieszkanie na Start, który umożliwi im pozyskanie dopłaty do czynszu nawet do 10 zł/m2. Ciekawostką jest to, że z aktualną książeczką mieszkaniową otrzymają dodatkowe punkty przy przystąpieniu do programu. Dzięki temu nawet mieszkania o dużych metrażach staną się bardziej dostępne - mówi Roman Buła, naczelnik wydziału budynków i dróg w Urzędzie Miasta Katowice.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.6µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3